×

Další video: „Média covid nafukují a svalují na Babiše. Oproti europarlamentu jsme vzor demokracie.“ – říká Ivan David

Countdown
Zrušit
×

„Vytvářel jsem znělky pro Českou televizi i Óčko. Kazmův žlutý trojúhelník je můj nápad, ze začátku se mu nelíbil.“ - říká motion designér Lukáš Veverka.

Lukáš Veverka je český režisér a motion designér znělek televizních pořadů a reklamních spotů a grafik, který za svou práci získal mnoho ocenění mezi nimi i Českého lva za plakát k filmu Já, Olga Hepnarová. Mezi jeho další významné práce patří redesign grafického stylu České televize, nové logo a styl televize Óčko anebo také znělky pro pořady One man show, Praha vs. Prachy nebo Peklo na talíři. Nyní pracuje s Pavlem Kacerlem na projektu Live Penalty.

„Obecně říkám, že dělám vizuální styly – vizuální identity pro audiovizuální projekty. Může to být třeba film. Celé designové zabalení filmu od plakátů po úvodní titulkovou sekvenci. Web. Všechno, co k takovému filmu patří. Nebo to může být televizní stanice, kanál na YouTube.“ – vysvětluje Lukáš Veverka.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„V Čechách je mediálně nejvděčnější, že jsem získal Českého lva za plakát k filmu Já, Olga Hepnarová. Ale není to cena od odborníků na design. Nejvíc je pro mne cena Promax z Paříže. V daném oboru to ocenila odborná porota (Best Channel Design – Promax/BDA v Paříži, 2014, pozn. red.)“ – konstatuje Lukáš Veverka.

„Ty věci, které dělám, jsou nástroje. Například vizuální styl filmu, jako byl zmíněný snímek Já, Olga Hepnarová – jde o to, že když někdo uvidí nějaký fragment, nějakou část toho filmu, tak aby věděl, k čemu to patří. Pouze podle fragmentu fotky, typografie. Když se tohle povede, tak je to krásné.“ – míní Lukáš Veverka.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

lukas-veverkavizualni-identitafilmja,-olga-hepnarovamotion-designerockoct4one-man-show

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.