×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Vydíral mě Toflův gang. Nejprve přišli policisté s nestandardními nabídkami. A najednou jsem byl obviněn. Měl jsem zaplatit tři miliony, aby mě pustili z udičky.“ – popisuje podnikatel Radomír Prus.

Technologie pro průmyslovou výrobu unikátní české baterie HE3DA, jejímž autorem je technik Jan Procházka, má dodávat skupina Excelsior Group. Její zakladatel je Radomír Prus (1978), bohumínský podnikatel a čtyřicátník s dramatickým příběhem.

„Je to projekt baterek. Já jsem víceméně technolog. Dá se říci technologický podnikatel, který podniká s intuicí. Takže kromě toho, že věcem technicky rozumím do hloubky, ať už jsou jakékoli, většinou jsem byl v začátcích vždy u něčeho inovativního. Takto jsem po dvaceti letech došel k Honzovi Procházkovi, jednomu z našich nejslavnějších vědců ve světě, který byl dokonce oceněn americkým senátem. A ten je autorem tohoto patentu a vynálezu.“ – říká Radomír Prus (42), hlavní investor do vývoje baterie HE3DA a do továrny na její výrobu.

Má za sebou grandiózní vzestup i nečekaný pád své průmyslové skupiny Exelsior. Prusova první podnikatelská aktivita, skupina Exelsior Group, měla v době největší slávy kolem roku 2012 obrat půldruhé miliardy korun. V Česku a Polsku měla sedm továren – závody na výrobu plastových obalů a na recyklaci plastu, dvě mlékárny. A k tomu tiskárnu v Bratislavě. Vzestup impéria ale zastavily policejní razie a obvinění společníků z úvěrových a dotačních podvodů v roce 2013. Pruse policie stíhala tři roky jako uprchlého, protože v době policejního zásahu byl na dovolené na Seychelech.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„My jsme se seznámili s Honzou Procházkou v době mého azylu na Seychelech. Tam jsme se skamarádili. Investoval jsem do toho poslední finance.“ – dodává Radomír Prus.

Vrátil se po zrušení mezinárodního zatykače, aby dobrovolně předstoupil před soud. Ten pak už před třemi lety konstatoval, že se policie vůči němu chovala nestandardně. Z části svých obvinění byl Prus u soudu pravomocně očištěn. Sám Radomír Prus tvrdí, že se stal obětí vydírání a cílem úřednicko policejně justiční mafie. A že svou nevinu s konečnou platností dokáže.

►Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

radomir-prusjan-prochazkaexelsiorexelsior-grouptofluv-gangjusticni-mafiehe3da

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.