×

Další video: Menstruační chudoba, klimatický žal a Xaver plete

Countdown
Zrušit
×

„Vláda z nás chce mít ovce závislé na státních podporách. Česko se nesmí stát federálním státem EU. Senát se osvědčil jako pojistka, senátoři by měli být nestranní.“ – Dalibor Uhlíř

V dobách svého působení na místě celostátního místopředsedy Trikolóry Dalibor Uhlíř prohlásil, že je pro zrušení Senátu. Nyní do něj však kandiduje jako nezávislý kandidát. Jak si to lze vysvětlit? Je podle něj nyní Senát důležitou součástí našeho systému parlamentní demokracie a proč?

„Trikolóra byla obecně pro zeštíhlení státu a rušení některých institucí. Diskutovali jsme o tom, zda kraje v takové podobě, v jaké jsou, mají smysl. A také, jestli horní komora, tedy Senát, má pro tak malou zemi, jakou je Česká republika, smysl.“ – uvádí Dalibor Uhlíř.

„Navrhovali jsme to pro zefektivnění státu, kdy všechno, různá povolení, trvá hrozně dlouho. Máme těch úředníků spoustu. Nešlo tedy jenom o Senát, ale o celkový komplex – o zamyšlení se nad celkovým fungováním státu.“ – vysvětluje Dalibor Uhlíř.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Co se týká Senátu, v poslední době se podle Dalibora Uhlíře ukázalo, že může být na jednu stranu pojistkou. „Na druhou stranu, pokud ten senátor funguje ve svém kraji dobře, tak může být prodlouženou rukou samospráv, občanů, protože přeci jenom poslanci ve Sněmovně mají úplně jiné starosti. Věnují se legislativní činnosti, kdežto řada senátorů si ponechává své civilní profese a mají možnost za svůj region bojovat.“ – podotýká Dalibor Uhlíř.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

dalibor-uhlirtrikolorabyvaly-mistopredsedakandidat-do-senatusenathorni-komoravolbynestranny-kandidatjizni-cechyparlamentposlancisnemovnaekonomikapolitikastatni-podporyeubruselstatni-institucezestihleni-statudotacedotacni-politikatv-skladx-talkxtvxaver
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.