×

Další video: „Volební programy jsou pro státní zaměstnance a pro důchodce. ODS se vstupem do koalice chytla do pasti. Očkování nezabrání přenosu viru.“ – říká Roman Šmucler

Countdown
Zrušit
×

"Vazebně stíhaný politik jmenován premiérem? Možné to je..." říká advokát Aleš Rozehnal

Pozvání na rozhovor do pořadu X Talk přijal renomovaný právník Aleš Rozehnal, specialista na soukromé a mediální právo, který se před mnoha lety zapsal do podvědomí veřejnosti coby právník v trestních kauzách bývalého ředitele televize Nova Vladimíra Železného. "Vyskytlo se tam mnoho nestandartních postupů ze strany státních orgánů a ten tlak, který byl na doktora Železného vyvíjen, byl natolik enormní, že to vypadá, že se spojily byznysové zájmy některých skupin s politickými zájmy skupin zase jiných," vzpomíná úvodem na kdysi mediálně známou kauzu.

Rozehnal se vyjádřil i ke kauze Jany Nečasové Nagyové, kterou nedávno vrátil Vrchní soud k novému projednání a podmínku pro manželku bývalého premiéra tak zrušil. "Nasazení státní moci na tuto kauzu bylo naprosto neadekvátní, já se domnívám, že tam byly určité ambice některých státních úředníků, profesní a skrytě politické, ale ty výsledky jsou skutečně žalostné. O pozadí toho moc nevím, říká se toho spousta, nicméně prokazatelné je, že někteří státní zástupci a policisté měli obrovitánské ambice a zřejmě se domnívali, že to je ta kauza, na které by si mohli vysloužit ostruhy a mohli by tím získat ještě větší význam ve společnosti, než v současné době mají, že by mohli být tím, kdo určuje ten směr společnosti a politiky a proto tyto kauzy rozpoutali," konstatoval.

Během rozhovoru samozřejmě došlo i na téma vydání představitelů hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo, ke kterému už dala souhlas sněmovna. "Nevidím tam žádné politické pozadí. Samozřejmě načasování té žádosti o vydání takhle těsně před volbami je možná trošku nešťastné, nicméně policie se tímto řídit nemůže a to zpoždění bylo zřejmě způsobeno právě tou prověrkou, kterou provádělo Vrchní státní zastupitelství, která trvala přibližně 3 měsíce. Kdyby jí nebylo, tak zřejmě by ta obvinění a žádosti o vydání přišly daleko dříve," tvrdí Rozehnal a ke způsobu obhajoby Andreje Babiše dodává: "Jeho obhajobu jsem ještě nezaznamenal. On říká, že je to spiknutí, že je to účelové, nicméně to není obhajoba v trestním řízení v této předprocesní fázi. Projev v Poslanecké sněmovně byl projevem politickým, nebyl obhajobou v trestním řízení. Tam bude muset přijít s jinými argumenty, bude muset vyvrátit podezření, že ten převod byl čistě účelový. Tam se nabízí, jestli jeho děti zaplatily za jeho akcie, jestli byly uzavřeny příslušné převodní smlouvy atd."

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.