×

Další video: „Pirátské koketování s islámem je hrůza. BIS a tajné služby hrají vlastní politickou hru. Developer Arenberger do června nevydrží.“ – komentuje Petr Holec

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

„V horkém a slunečném počasí se koronaviru dařit nebude. Očkovací vakcína může být nejdřív koncem roku. Je důležité nestresovat se a zachovat veselou mysl…“ – říká vakcinolog prof. MUDr. Jiří Beran.

„V horkém a slunečném počasí se koronaviru dařit nebude. Očkovací vakcína může být nejdřív koncem roku. Je důležité nestresovat se a zachovat veselou mysl…“ – říká vakcinolog prof. MUDr. Jiří Beran.

Je koronavirus taková katastrofa, jak to vidíme v médiích? Jak by se dal samotný virus podle profesora Jiřího Berana popsat: je agresivní, velmi nebezpečný? Čím tady bude déle, tím proti němu budeme odolnější? Když člověk onemocní, bude mít navždy či alespoň na nějaký čas protilátky? Jak co nejvíce snížit pravděpodobnost, že se nakazíme?

Profesor Jiří Beran je od dubna 2002 ředitelem a vedoucím lékařem Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové. Odborné veřejnosti je znám nejvíce jako autor mnoha publikací o chřipce.

„Já bych řekl, že situace je velmi závažná.“ – konstatuje nejprve. „Určitě si musíme uvědomit, že ten virus se v mnoha místech na této planetě šíří nekontrolovaně, a to z něj dělá velký problém bez ohledu na to, jak je klinicky závažný – jak je závažný individuálně u jednotlivých lidí. Ale jakmile máme nějakou infekční chorobu, která se nekontrolovatelně šíří z kontinentu na kontinent, tak to je velmi závažné, a myslím, že v takovém měřítku to tu nebylo minimálně sto let.“ – dodává vakcinolog Jiří Beran.

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

„Neřekl bych, že je agresivní. Ten koronavirus jako takový se tady v lidské populaci vyskytoval, vyskytuje a bude se vyskytovat v mnoha variantách. Ale dříve – to bylo, myslím, v roce 2003 a v roce 2011 – se ukázal ve dvou závažnějších variantách, kdy byl schopen vyvolat onemocnění, které se dalo popsat jako syndrom dechové nedostatečnosti. A to bylo velmi závažné, protože pokud je to nový virus, tak samozřejmě léčba proti němu není. A vždy se musí počkat, než si tělo vytvoří nějaký stupeň ochrany.“ – dodává vakcinolog Jiří Beran.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

koronaviruscovid-19epidemiepandemienemockarantenanakaza

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.