×

Další video: Moc peněz #14 – Ideální čas k nákupu zlata

Countdown
Zrušit
×

„V Česku máme exekutorskou mafii, na Slovensku systém zlepšili už před 3 lety. Vláda nás chce od Ruska ekonomicky izolovat. Předčasné volby neočekávám.“ – říká Jan Hrnčíř

Poslanec Jan Hrnčíř (SPD) je ekonom a vysokoškolský pedagog, od roku 2016 působí jako zastupitel Jihomoravského kraje. Současně je místopředsedou rozpočtového výboru. Mezi jeho dlouhodobá témata patřila a patří i exekuce či novela exekučního řádu. Máme podle jeho zkušenosti v Česku exekutorskou mafii?

„Já se domnívám, že ano, co jsem zjistil. Ono totiž v civilizovaných zemích je smyslem exekuce vymoct pro věřitele dluženou částku. U nás tomu tak není. U nás je cílem zbohatnout na procesu vymáhání.“ – upozorňuje Jan Hrnčíř.

„Dlužné částky se předražují o deseti, dvaceti, třicetinásobky a vydělávají na tom inkasní agentury, advokáti, exekutorské úřady a tak dále. A samozřejmě bit je chudák dlužník, který se mnohdy i ne vlastním přičiněním dostane do problémů.“ – podotýká Jan Hrnčíř.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Historicky je to u nás špatně nastavené, jde od začátku o zákonné normy – pravda, upravily se částečně. Ale my tady bojujeme se tři čtvrtě milionem lidí v exekuci. A proti nim je vedeno asi 4,5 milionu exekucí. Vyhlášky, odměny jsou nastaveny lépe, než tomu bylo historicky, kdy se třeba dluh pět tisíc korun vyšplhal na 900 tisíc. Dneska už tomu takto není, ale pořád tu tyto exekuce jsou a vymáhají se.“ – zdůrazňuje Jan Hrnčíř.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde

jan-hrncirspdrozpoctovy-vyborpolitikamistopredseda-rozpoctoveho-vyboruposlanecexekuceexekucni-radnovela-exekucniho-raduexekutorinkasni-agenturyvymahanidluhdluznikveriteldluhova-pastfinanceekonomika
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.