×

Další video: Budulínek v New Yorku, Tetuše v oblacích a Blažek v rukou Pirátů…

Countdown
Zrušit
×

„V Brně jsou rudozelení aktivisté jako v Praze za Hřiba. Žít Brno se vrací. Za nádraží se vyhazují miliardy.“ – říká Robert Kotzian

V Brně je poslední dobou rušno. U tamního krajského soudu rozplétají údajný korupční případ Stoka týkající se ovlivňování zakázek na radnici Brno-střed a v brněnských městských firmách.

Údajnou hlavu zločinecké skupiny, bývalého místostarostu Jiřího Švachulu (dříve ANO), přivedli k soudu nedávno místo běžné eskorty po zuby ozbrojení těžkooděnci. Policie aktuálně vyhlásila pátrání po obžalovaném Jiřím Hosovi. Pro detektivy mohl být důležitý svými informacemi. Bývalý vysoce postavený muž ODS patřil v Brně k nejvýznamnějším politickým podnikatelům. Na otázky, které se kauzy týkají, ale i na mnohé další, odpovídá jiný někdejší člen ODS – konkrétně Robert Kotzian, dnes člen hnutí Trikolóra.

„Kauza Stoka je zajímavá tím, že to podstatné, co se v ní dělo, dělo se pod rukama hnutí Žít Brno, které vstupovalo na politickou scénu jako lídr protikorupčního hnutí. Ovládli radnici městské části Brno-střed, což je městská část čítající zhruba 60 až 70 tisíc obyvatel – srovnatelná s poměrně velkým městem. A přímo pod rukama tohoto hnutí se odehrávala kauza Stoka, která je dnes medializována.“ – konstatuje Robert Kotzian.

A vysvětluje: „Hnutí Žít Brno, které obsadilo post starosty zmíněné městské části, bylo v koalici s hnutím ANO. A taková hlavní postava kauzy Stoka – pan Švachula, byl politikem hnutí ANO právě na radnici.“

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Podle Kotziana byla ODS v opozici, a proto se jí brněnská korupční kauza příliš netýká. Nutno také dodat, že obžaloba od začátku spoléhá na postavu podnikatele Samana El-Talabaniho. Ten se stal nejen v této kauze spolupracujícím obviněným. Jenže jak vyplývá ze zjištění například České justice, El-Talabani patřil ve třech případech, kterými prochází, mezi osoby, jež se pohybovaly v nejvyšším patře podezřelých. Jeho svědectví proto lze spíše než za občanskou statečnost považovat pouze za pokus vyhnout se dlouhému trestu ve vězení.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Robert Kotzian (* 6. srpna 1974 Zlín) je komunální politik, právník, podnikatel a programátor-analytik, v letech 2002 až 2006 a opět 2010 až 2014 zastupitel města Brna (v letech 2010 až 2014 též první náměstek primátora), v letech 2006 až 2010 starosta a v letech 2010 až 2014 radní městské části Brno-Bohunice, bývalý člen ODS. V roce 2018 založil hnutí Brno Plus, kterému do června předsedal. Dnes spolupracuje předně s hnutím Trikolóra.

 

robert-kotzianodsbrno-stredanozit-brnokauza-stokatrikolorajiri-svachulabrno-plusstarosta-kotzianpolitikakorupce
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.