×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"Uberem jezdit nebudu. Je to nezákonná služba..." říká předseda Zelených Matěj Stropnický

Krátce před volbami do Poslanecké sněmovny přijal pozvání XTV k předvolební politické diskusi Matěj Stropnický, předseda Strany zelených.

"Taxi služba jako taková, ta původní, tradiční se žlutým nápisem Taxi a taxametrem odpovídá zákonům v teorii, ale ve skutečnosti víme, že taxikáři podvádí každého, koho potkají. Nikdy nedošlo k žádnému samoregulujícímu opatření uvnitř těch taxikářů, proto dnes demonstrují trochu neprávem. Uber jim ubírá zákazníky, to je pravda, ale je to tou nekvalitní službou. Uber na to odpovídá nicméně způsobem, který je mimo zákon, protože říká, že je pouze platforma, organizátorem dopravy nikoliv poskytovatelem služby. Poskytovatelem jsou podle Uberu konkrétní řidiči…" říká Stropnický ke sporu mezi pražskými taxikáři a řidiči Uberu. Jako řešení navrhuje časté kontroly a postihy v podobě odebírání licence popř. řidičských průkazů.

Stropnický v rozhovoru popsal i jedno z předvolebních témat Strany zelených, které považuje za nejdůležitější. "Je to přechod z ekonomiky levné práce, která je zároveň nevýhodná pro stát, protože formou daňových prázdnin nebo investičních pobídek sem celá léta stát láká montovny, ve kterých pracují lidé, kteří si nevydělají ve skutečnosti na živobytí. Často je to navíc práce, která má nízkou přidanou hodnotu, továrny znečišťují velmi silně životní prostředí a mají velkou spotřebu energie. My chceme, aby stát jednak ukončil tyto pobídky, abychom přestali být zemí levné práce, abychom se stali zemí, která naopak bude založena na vzdělání a myšlení, tzn. práci s vyšší přidanou hodnotou. Dopady budou pozitivní i na životní prostředí. Tomu my chceme napomoct."

Řeč přišla i na případnou kandidaturu Martina Stropnického, ministra obrany a otce Matěje na post prezidenta ČR, o které se často mluví. "V těchto volbách kandidujeme každý za jiný subjekt a pokud bude otec kandidovat v prezidentských volbách, také to bude nominant hnutí ANO, tzn. jiného politického subjektu. My nemáme mezi sebou žádné osobní konflikty, ale v té politice stojíme holt každý jinde a v té prezidentské volbě se to může stát taky," vysvětluje Stropnický.  "Nicméně si myslím, že otec by byl dobrý prezident," dodává.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.