×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"U mého Saturnina se lidi smějí, pokračování Švejka bych ale nenapsal..." říká politik Miroslav Macek

„Pokračování Saturnina nebyl můj nápad, oslovilo mě nakladatelství. Musel jsem se uvést do spisovatelského transu, abych psal jako Jirotka. Lidi mi píšou, že poprvé slyšeli svoje nejbližší se smát jen při čtení. Pokračování Švejka bych nepsal,“ přiznává host XTV Miloslav Macek.

Jeho pokračování Saturnina navazuje na původní verzi. Dějově je mu podobné. „Kromě toho připravuje pokračování další humoristické knihy, která je velmi známá,“ prozradil Macek. Vyjde prý příští rok. „Mezitím jsem napsal další tři detektivní povídky, je to mírná parodie.“

Bývalý politik se také intenzivně věnuje překládání poezie. „Mám na to metodu, že si vyberu báseň, která mě oslovuje. Nemohl bych překlady básní dostávat zadáním. Překlad Shakespearea byla muka pekelná, než jsem přišel na jakýsi způsob, jak překládat daná díla nejlépe. Musím vniknout do básně, potřebuji absolutní klid. Dostat se do transu.“ Takto přeloží na padesátku básní do roka.

„Rozhovorů o politice mám dost. Odmítl jsem spoustu rozhovorů. Moje názory jsou obecně známy, není co bych dodal,“ ohrazuje se Macek na téma současné politiky v České republice.

„Žijeme v době zániku impéria. Poslední léta všech velkých říší v historii doprovázel nejkrásnější život. Hlasoval bych pro osvícenou diktaturu.“ Trendy jako je např. kampaň #MeToo je podle něj módní infekce. „Společnost je rozežraná, odtržená od normálu,“ říká.

Proč Miloslav Macek zásadně nedává rozhovory o politice? Má obavu o demokracii v Česku? Jak se nekompromisní politik dostal k vaření a co nejraději vaří?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.