×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"TOP09 není potápějící se loď, chci ji přivést k 10 až 15 procentům..." říká předseda strany Jiří Pospíšil

„První dny v čele strany jsou trochu hektické, ale žádné velké překvapení se nekoná. TOPka není potápějící se loď, naše strana tady má své místo,“ říká poslanec a nový předseda TOP09, Jiří Pospíšil. Předsednictví ve straně je pro něj výzva.

„Toho, že bych v čele strany dopadl jako Bohuslav Sobotka, se nebojím, i když jde o velkou odpovědnost. Začínáme na pěti procentech a já budu dělat všechno proto, abychom šli nahoru. Jsem nejlepší možná alternativa a mým cílem je dvouciferný volební výsledek.“ Předseda odhaduje, že by se jeho strana mohla dostat na 10 - 15 procent.

Miroslav Kalousek měl prý původně jinou představu o podobě předsedy TOP09. „Když jsme spolu pak začali spolupracovat, tak jsme se shodli téměř ve všem. Kdybychom se hádali, tak by strana nemohla dobře fungovat.“ Minulé vedení podle něj podcenilo některé aspekty a těm by se chtěl ve svém předsednictví věnovat.

Jiří Pospíšil věnoval pár slov i blížícím se prezidentským volbám. „Zvažoval jsem kandidaturu na prezidenta, s nabídkou kandidátů jsem spokojen – v prvním kole budu volit pana profesora Drahoše. Potřebujeme totiž patřit na západ. Pokud by do druhého kola proti Zemanovi nastoupil Topolánek, pak bych volil Topolánka.

„Presumpce neviny na Andreje Babiše samozřejmě platí, ale budeme-li mít trestně stíhaného premiéra, tak budeme jediní v Evropě. Presumpce neviny by měla na politiky platit jinak, s jistou objektivní odpovědností. Udělal by dobře, pokud by ve vládě nebyl.“

Stál by Jiří Pospíšil o kandidaturu na primátora? Co prorokuje vládě Andreje Babiše? A kam podle něj Miloš Zeman posouvá výklad ústavy?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.