×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Tomio Okamura je dobrý člověk. Vždy jsem s ním ve všem souhlasila. SPD má podnikatelskou podstatu. Dostávám i hodně ošklivé zprávy…“ – říká poslankyně Tereza Hyťhová.

Tereza Hyťhová (* 23. února 1995) byla v roce 2016 zvolena zastupitelkou Ústeckého kraje a v říjnu 2017 poslankyní za SPD. Letos 27. července oznámila na Facebooku, že v SPD ukončila členství a ve Sněmovně bude spolupracovat s hnutím Trikolóra. Prohlásila, že politiku vnímá jako souboj hodnot a hájení názorů, nikoli jako způsob obživy nebo pěstování ega některých jedinců. Šéf SPD Tomio Okamura vyzval v reakci Hyťhovou k ukončení mandátu.

Další reakce členů SPD na sebe nenechaly dlouho čekat. Terezko, jsi příliš mladá na to, abys věděla, co skutečně trápí naše občany… Nikdy jsem neměl rád slečinky, které se dostaly do politiky Bůh ví jak… Promiň, ale nevěřím ti ani slovo a víš proč… právě kvůli té, řekněme, hezké a oblbující fotce. Promiň, ale to na mě neplatí… Jsem zklamán. – napsal na Facebooku poslanec SPD Lubomír Španěl. Poté k tomu přidal ještě další příspěvek, ve kterém napsal, že mu vadí, že útočí na city a zneužívá svou pěknou tvářičku. Styď se, pokud to umíš... – dodal.

Na otázku, co se tedy přihodilo, že SPD opustila, Hyťhová nejprve odpovídá: „Bylo to dlouhodobé přemýšlení, protože na spoustu věcí, které se v SPD děly, jsem měla odlišný názor. Týkalo se to hlavně programu. Tím nechci říct, že bych nesouhlasila s programem, za který jsem byla zvolena. Akorát jsem vždy chtěla, aby se dopracovával, a to hlouběji, abychom měli odborníky na jednotlivá témata, a to se bohužel do dnešního dne nestalo. Je to tři roky, co jsem vstoupila do Sněmovny, a měla jsem pocit, že ta strana zkrátka stagnuje. Že je na mrtvém bodě.“

Nechtělo to však trochu trpělivosti, každá strana totiž prochází vývojem? „Je možné, že by to za dva čtyři roky mohlo být jinak, ale já si myslím, že tohle je dost hluboký problém a tři roky je dost dlouhá doba na to, aby se to nějakým způsobem začalo hýbat. Ale ona ani nebyla snaha. Ano, mám jednoduše pocit, že snaha není žádná a nikam to nevede. Jinak myslím, že Trikolóra má velmi podobný program. I Václav Klaus je kritikem Evropské unie. Proto budu hájit zájmy občanů dále.“ – vysvětluje Hyťhová, proč okamžitě přešla do Trikolóry.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Nebylo však náhodou v jejím odchodu z SDP i něco osobního? „V Ústeckém kraji jsou vyhrocené vztahy asi rok a půl, kdy jsem v loňském roce nebyla zvolena předsedkyní kraje. Předtím jsem ho vedla čtyři roky. Panují tam nyní napjaté vztahy a je to rozděleno na skupiny lidí, které mezi sebou bojují. Ale to takto bylo ve všech krajích.“ – líčí Hyťhová.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

tereza-hythovaspdtrikoloratomio-okamuralubomir-spanelodchod-z-spdclenstvisnemovna

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.