×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"To, jak by naše školství mohlo vypadat, nikoho z politiků nezajímá…" říká kandidát do parlamentu Michal Šmucr

Kandidát za SPD ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR Martin Šmucr si v rozhovoru coby dlouholetý ředitel prostějovského gymnázia postěžoval na současný stav a zásadní nedostatky českého školství. "V naší zemi nikoho nezajímá, jak bude školství vypadat za 20 let. Politiky nezajímá, že školství může vypadat nějakým způsobem, řekněme s přesahem.  Mně to někdy připadá, že každý ministr, který přichází, začíná do toho kamínku školství, který je docela vzácný, vrtat vrtačkou, aby si vyvrtal dírku, na kterou nikdo nezapomene. Ta směs malé odbornosti a v poslední době i zesměšnění profese mi připadá docela legrační," tvrdí.

"Já si musím velmi vážit pana profesora Piťhu a pana profesora Sokola," říká Šmucr s tím, že tito pánové jako jediní bývalí ministři školství odpovídají jeho představám o tom, jak by měla vypadat snaha realizovat ve své funkci změny, které povedou k ideálnímu stavu školství. Naopak k řadě jiných bývalých ministrů říká: "Podstatné je, že se nikomu něco změnit nepodařilo a ten záběr na školství je krátkodobý, každá politická garnitura chce urychleně udělat určité reformy, které jdou často proti sobě a my jsme ureformovaní." Ministryni Kateřinu Valachovou by za její působení v úřadu jako kantor oznámkoval následovně: "Tady musím být velmi tvrdý, já si myslím, že proběhlo to, co proběhnout mělo. Ona si nezaslouží známku, prostě byla vyloučena v průběhu studia."

"SPD se snaží přinést změnu. My se opravdu snažíme začít debatu o tom, jak bude česká škola vypadat a fungovat, protože pokud fungovat nebude a ona k tomu směřuje, protože se nám vytrácí některé profese a vůbec zájem mladých lidí o některé profese usilovat a hledat uplatnění, tak ta dezorganizace prostoru díky těm permanentním reformám musí přestat a do školství se musí vrátit řád," vysvětluje Šmucr, proč se rozhodl vstoupit do politiky za stranu Tomia Okamury.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.