×

Další video: „Jestli Škoda Auto u nás skončí, můžeme odstěhovat i celou Mladou Boleslav. ČT by měla vysílat seriál také s Vystrčilem. Pekarová už rozdává soudní verdikty.“ – Petr Holec

Countdown
Zrušit
×

„Teď jsem student, co hledá českou levici. S Gretou bych se potkal rád.“ – říká bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický.

Jak pokračuje s opravami zámku, který koupil? Má personál? Proč Zelení neuspěli ve volbách? Co nyní dělá? A co stálo za odchodem někdejšího předsedy SZ Matěje Stropnického z politiky a plánuje se do ní vrátit?

„Teď jsem student, který se přihlásil na doktorské studium a budu psát práci o současnosti české levice. Připravuju si strukturovaný dotazník pro kvalifikovaný výzkum. A musím tu levici najít. Myslím si, že jsem kandidoval na předsedu Strany zelených velmi brzo. Na stole nebyly klimatické změny, ale migrace. Zastávali jsme názor, který byl nevolitelný. Špatně jsem odhadl, že není nejlepší doba stát se předsedou strany. Rozhodně to byl můj neúspěch. Proto jsem také rezignoval. To ale neznamená, že bych se do politiky v nějaké budoucnosti nevrátil.“ – popisuje někdejší předseda SZ Matěj Stropnický.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Máme tu druhého prezidenta, který považuje ekologii za škůdce. A prezident má velkou symbolickou moc ve veřejné diskuzi. To se nemůže neprojevit. A zelení ve vládě nebyl také úplný úspěch; byla to vláda, která propagovala radar, zahynula na vnitřních rozporech a padla.“ – říká někdejší předseda SZ Matěj Stropnický s tím, že pádu vlády Mirka Topolánka mu líto není.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

milos-zemanzeleniekologiegretamatej-stropnickystrana-zelenychklimaticka-zmenapoolitika
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.