×

Další video: „Republikán Vance je budoucnost světa. Česká média jsou k smíchu, Američané berou Orbánova jednání vážně. České nemocnice pracují výrazně méně a méně.“ – Roman Šmucler

Countdown
Zrušit
×

„Svobodní jednají o s spojení Trikolórou. Lidé jsou frustrovaní, vláda jim likviduje živnosti i životy.“ – říká spoluorganizátor demonstrace Jan Dočekal (Svobodní)

Po protestu Otevřeme Česko dne 10. ledna 2021 na Staroměstském náměstí v Praze proti vládním opatřením přišla některá média s informací, že tuto protivládní demonstraci vedl zastupitel za ODS. Piráti a Zelení z Prahy 6 pak vyzvali občanské demokraty, aby za to Jana Dočekala vyloučili ze svého klubu.

„Tuto informaci bychom rádi uvedli na pravou míru. V prvé řadě je třeba zmínit, že Honza Dočekal, který manifestaci (spolu)moderoval, je místopředsedou strany Svobodní a zároveň zastupitelem na Praze 6.“ – uvedli k tomu v rázu Svobodní.

Sám Dočekal nyní podotkl: „Byla to iniciativa, kterou jsme dávali dohromady například s Danem Landou. Zcela určitě to rozpoutalo debatu v mediálním prostoru, nicméně domnívali jsme se, že bude trochu zajímavější odezva ze strany vlády. Byli jsme ale označeni za bandu zkrachovalých politiků, lúzrů. Bohužel.“

„Na akci jsem vystupoval jako soukromá osoba bez jakékoliv vazby na Prahu 6, kde jsem sice na základě koaliční dohody zařazen v zastupitelském klubu ODS, avšak byl jsem zvolen za stranu Svobodní.“ – vysvětluje Dočekal.

„Pokud bychom dali na jednu stranu vah riziko šíření viru na akci, na druhou stranu vah frustraci lidí, kteří se jí účastnili, protože jsou jim likvidovány živnosti, životy, mám dojem, že právo na vyjádření tohoto názoru je nadřazené vládním ustanovením.“ – podtrhuje Dočekal.

Do světa‚ jak jsme ho znali, se podle něj již nevrátíme. Covidová pandemie a neschopnost elit tento problém efektivně řešit zanechá nesmazatelné následky, jak míní.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Mění se chování lidí, mění se struktura zaměstnanosti, jsou porušována ústavní práva, lidé ztrácejí důvěru ve stát a jeho nařízení.“ – konstatuje místopředseda Svobodných Jan Dočekal, podle kterého selhala jak vláda, tak opozice. „A to tak, že totálně. Vládní v tom, že tvoří jakési nekoncepční kočkopsy, kterým nikdo nerozumí, a opoziční v tom, že nedokázala nabídnout jasnou alternativu a vizi, jak z toho průšvihu ven.“

Dočekal hovořil také o blížících se volbách. „Jednáme o spojení s Trikolórou. Příští týden se rozhodne. Nejednalo by se o koalici.“ – oznámil.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

jan-docekalsvobodnidemonstracevladni-opatrenikoronaviruscovid-19odspirativladarestriktivni-opatrenidaniel-landavaclav-klauszivnostniciosvc
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.