×

Další video: Koho živí nenávist? Rozvod pro všechny. A trvale udržitelná jeptiška.

Countdown
Zrušit
×

„Stát je v rukou epidemiologů, takto to nemůže být. Jsme už ve fázi dvě. Prvotní uleknutí musí jít stranou. Pandemie u nás vůbec nezvýšila procento úmrtnosti. Ani nikde jinde na světě. Vláda by na to měla reagovat.“ – říká Václav Klaus.

„Stát je v rukou epidemiologů, takto to nemůže být. Jsme už ve fázi dvě. Prvotní uleknutí musí jít stranou. Pandemie u nás vůbec nezvýšila procento úmrtnosti. Ani nikde jinde na světě. Vláda by na to měla reagovat.“ – říká Václav Klaus.

Je někdejší prezident Václav Klaus navzdory protivirovým opatřením v plném pracovním nasazení? Někteří občané se obávají, že v souvislosti s těmito opatřeními dáváme zbytečně všanc část své svobody. Co o tom soudí? Nezvládla Evropská unie jako taková počátek krize a jak si představit, když prohlásil, že EU nesmí pokračovat ve stávající podobě? A jaké budou hospodářské dopady nemoci COVID-19 jak v tuzemsku, tak v zahraničí?

„Neumím nebýt v práci. Zbláznil bych se bez toho, takže mně nezbývá než pracovat. To není žádná pozitivní věc. To je pro mne východisko z nouze.“ – říká úvodem prezident Václav Klaus. Co se týká otázky, zbavujeme-li se nyní zbytečně svobod, dodává:

„Po tom prvním uleknutí se z pandemie už začínají převažovat seriózní a vážné analýzy a konečně se celý tento problém začíná řadit tam, kam patří. Dává se mu velikost, která mu přísluší, a ne ten prvotní úlek, který nás zatlačoval k něčemu naprosto mylném. Co se týká svobody, nejsem si jist, jestli ji odevzdáváme. Myslím, že je nám odevzdávána – někým. Jsem o tom stoprocentně přesvědčen.“ – míní prezident Václav Klaus.

„A o tom, že se nám po víkendu svoboda vrátí, kéž by… My ekonomové ale mluvíme od nepaměti – a je to naše životní zkušenost – o takzvaném efektu západky. Prostě jak se nějaké opatření už jednou spustí, tak se strašně špatně bere zpátky. Mám strach, že mnoho z těch věcí, které jsou dnes zaváděny, s námi bohužel zůstane delší dobu. A považuji to za nesmírně varovné.“ – doplňuje prezident Václav Klaus s tím, že v politice musí zvítězit rozum a ne strach.

„Stáváme se jistými rukojmími jistého odborného názoru. Stát je v rukou epidemiologů, takto to nemůže být, respektive opravil bych se, takto to smělo být v koronavirové karanténě. Já si to nazývám fází jedna. Ale tam už dneska nejsme.“ – upozorňuje Václav Klaus.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Jsme ve fázi dvě. Uleknutí musí jít stranou. Musí dominovat věcná analýza. Musí se diskutovat o tom, že tato pandemie u nás vůbec nezvýšila procento úmrtnosti lidí. Ani nikde jinde na světě. Prostě je to neskonale méně úmrtí než na celou řadu nemocí, které kolem sebe běžně máme. Toto by už teď mělo začít dominovat a vláda by na to měla reagovat.“ – konstatuje bývalý prezident Václav Klaus s tím, že od EU nic neočekával. „Zatím nic neudělala a je dobře, že nic neudělala.“

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

vaclav-klausprezident-klauskoronaviruscovid-19svobodaekonomikapropadrecesestatni-rozpocetepidemiologove
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.