×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"Soudil jsem i Schumachera..." vzpomíná soudce Formule 1 Jan Šťovíček

Uznávaný soudce Formule 1 a prezident Autoklubu ČR Jan Štovíček prozradil v rozhovoru pro XTV zajímavosti ze zákulisí souzení prohřešků profesionálních závodníků. Zavzpomínal na případ Michaela Schumachera: "Šlo jen o technický problém, ale byl u všeho osobně."

V jiných případech jde ale nejen o vinu a trest, ale doslova o miliardy, například při vynesení rozsudku o odškodném 100 milionů dolarů za špionáž. Štovíček se navíc nedávno dostal na přední strany novin ne jako soudce Formule 1, ale jako advokát cyklisty Romana Kreuzigera. "Stal se obětí honu na čarodějnice, byl nevinný. Byl to jeden z mých největších případů a jsem rád, že dopadl dobře."

Řeč přišla i na Šťovíčkovo prezidenství v Autoklubu ČR. "Čekal jsem, že tam budou kostlivci, ale jsou to doslova kostry velryby. V minulosti tam byly nesrovnalosti v členské základně. Snažíme se s tím vypořádat a vyřešit to," uvedl známý advokát. Přesný údaj o počtu černých duší v Autoklubu ČR ale Štovíček neupřesnil. Poté co Autoklub ČR přešel za Štovíčkova vedení na elektronickou databázi členů, klesl počet členů z více jak 100 tisíc na zhruba 13 tisíc. Podle Štovíčka to ale zdaleka není jen problém Autoklubu ČR, ale také třeba fotbalového svazu. "Nemusí ale nutně jít o záměr, bývá to dědictví po předchozích vedeních," řekl Šťovíček. 

Podle Štovíčka není vyloučené, že by se v ČR mohly jezdit závody F1. "Je to společenská akce a je potřeba si říct, zda to pro Českou republiku má význam. Já bych byl rád, ale politická reprezentace bude mít asi jiný názor," podpotkl Jan Šťovíček.

 

 

 

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.