×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

"Sociální demokraté spáchali rituální sebevraždu..." říká Vlastimil Tlustý

Za těch pětadvacet let mohl vládnout, kdo chtěl, ale vždycky vládl Kalousek. To je špatná situace a mělo by to skončit. Může být mnohem hůř. Pokud by vyhrála ČSSD a šla by do koalice s komunisty, to by byl teprve děs,“ říká k výsledku voleb politický komentátor a exministr financí Vlastimil Tlustý a dodává, že by se Andrej Babiš měl stát premiérem a poražené strany by měly výsledek voleb respektovat. 

Politika je prý řízena strachem a nadějí. „Svatá válka proti Babišovi nebyla chytrá a pomohla jeho politickému hnutí mezi voliči. V každém případě platí, že nezačíná snadné a rychlé období, jak naznačují úsměvy vítězných stran.

Babišovi se podle Tlustého podařilo přesvědčit část veřejnosti, že jim bude líp, ačkoliv je prý patrné, že líp je zejména jemu. „Minulé volby vyhrálo ANO na podpoře živnostníků, kteří jim věřili; současné volby vyhrálo na jejich likvidaci. Vyluxovat voliče komunistů a sociálních demokratů spousta stran neumí. ČSSD zapomněli na všechno co slíbili a jejich letošní neúspěch je zasloužený.“ Neštěstím České republiky byl prý Sobotka a Zaorálek.

Spojenectví Václava Klause ml. a Petra Fialy zásadně pomohlo k úspěchu ODS. Je teď prý otázka, jestli bude Fiala velkorysý a nechá vedle sebe působit zřetelného politika s tak odlišnými názory.

Pohřbil Sobotka sociální demokracii? Jak si ČSSD zavraždilo vlastní stranu? Proč Realisté a ODA tak razantně selhali v letošních volbách? A kdy budou podle Tlustého předčasné volby?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.