×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"Sobotka nechal Babiše vyrůst..." říká Alexandr Vondra

"Vládní krize je fraška, ale mohou za to všichni tři aktéři. Premiér svou slabostí, měl konat už dávno. Prezident je nervózní, takže se pouští do výkladu Ústavy, než aby si jí řídil. A Andrej Babiš je predátor, který sežere každého, kdo se mu nepostaví. Ustřihnout tomu křídla je důležité," uvedl bývalý ministr pravicové vlády Alexandr Vondra. Premiér Sobotka prý bojuje o to, zda do politického odchodu odejde jako muž, který alespoň ve finále dokázal bouchnout do stolu.

Sobotka podle Vondry není svatý muž. "Je z té generace, která nechala vyrůst Andreje Babiše. Všichni si pamatujeme schůzky Martina Peciny a Andreje Babiše na benzínových pumpách, když Babiš přes Antimonopolní úřad ničil konkurenci. Babiš byl miláček ČSSD, byl to jejich kapitalista. Bohuslav Sobotka byl mezi těmi, kdo to umožnili," prozradil Vondra. Bývalý ministr a diplomat se vyjádřil také ke krokům prezidenta Miloše Zemana: "Řekl bych, že pokud bude prezident konat v přiměřeném čase, tak je to v pořádku. Prezident není žádný stroj na podpisy," řekl Vondra, podle kterého byl Zemanův odchod ze sálu při Sobotkově návštěve Pražského hradu pomstou sociálním demokratům. "Moc se mu to ale nepovedlo, přehnal to. Kromě toho, že jsou to dva lidé, jsou to dunkcionáři reprezentující demokracii," dodal Vondra.

"Pokud Babiš kritizoval kmotry, tak on sám je arcikmotrem. Pokuda ale půjde do voleb a uspěje, tak je všechno jinak. Definitivní účty zatím dělat nemůžeme, rozhodnou volby," soudí Vondra o Andreji Babišovi.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.