×

Další video: Maková panenka z Bruselu! Hrobník z Německa! Lex Feri!

Countdown
Zrušit
×

„Situace EU je neutěšená, trápí nás syndrom ovčího myšlení. Green Deal z bohatých sedláků nadělá žebráky, většinu jeho nařízení je potřeba zrušit.“ – Jaroslav Knot

Jaroslav Knot je právník a diplomat, jenž dlouhá léta působil jako velvyslanec v Norském království a v Islandské republice. V současné době je kandidátem do europarlamentu. Proč se coby diplomat pro kandidaturu rozhodl? O přízeň voličů se uchází na kandidátce hnutí ANO, jakou má šanci na zvolení? Co mu nejvíc vadí na EU a napříč Českem? Požaduje kompletní zrušení Green Dealu, který kritizuje, anebo by ho stačilo změnit? Co soudí o případném přijetí eura? A jak vnímá nynější situaci na Ukrajině, a to i zhlediska mezinárodního práva?

„Kdybych měl svými slovy popsat současnou situaci v Evropské unii a v České republice a měl bych se přitom držet diplomatického výraziva, tak bych asi použil slova jako komplikovaná, problematická, neutěšená.“ – odpovídá Jaroslav Knot.

„Když se podíváte do společnosti, tak zřejmě tato adjektiva rezonují i u dalších lidí, takže mě se v poslední době velké množství lidí z mého okruhu začalo ptát jako ‚člověka od fochu‘, co s tím hodlám dělat.“ – pokračuje Jaroslav Knot.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Tím dotazem jsem se zabýval velmi poctivě a zjistil jsem, že jsou dvě možnosti. První je, že se z vás stane internetový hrdina, vytvoříte si různé anonymní profily a začnete na sociálních sítích nadávat a hořekovat. Druhou možností, která je komplikovanější, ale pro niž jsem se rozhodl já, je zvednout hozenou rukavici, vstoupit na politické kolbiště a na základě svých pětadvacetiletých právních zkušeností a dvacetiletých diplomatických zkušeností se snažit přesvědčit voliče o tom, že změna je možná a že ji dokážu realizovat.“ – shrnuje Jaroslav Knot.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

jaroslav-knotvelvyslanec-v-norskudiplomatpravnikanoeurovolbybruseleugreen-dealmigracevalka-na-ukrajinepenize-na-ukrajinuvladaprogresivni-myslenipocet-pohlavinorovesvedovezdravy-selsky-rozumandrej-babismezinarodni-pravostatnikhavlicekx-talkxtvxaver
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.