×

Další video: „Neumím žít ze dne na den. Je ve mně strašlivá bezmoc. Babišovi bych řekl, že je mi smutno, že nemáme perspektivu, plán. Maláčovou bych ve vládě nenechal.“ – říká Oldřich Lichtenberg.

Countdown
Zrušit
×

„Senát je zbytečný. Abych ho mohl zrušit, potřebuji se tam dostat. Veškeré dětské zboží osvoboďme od DPH. Rodiny ušetří tisíce.“ – říká kandidát do Senátu Milan Urban.

Architekt Milan Urban kandiduje do Senátu za SPD s podporou hnutí Starostové pro Prahu, a přitom chce horní komoru zrušit. Zažíváme tak poslední senátní volby?

„Poslední senátní volby? Bylo by to ideální, jakkoli hodně diváků si asi řekne, proč kandidujeme do Senátu, když ho chceme zrušit. No, právě proto. Abychom ho zrušit mohli, musíme se nejprve do Senátu dostat – to abychom si vnitřně mohli prohlasovat, že chceme jeho zrušení.“ – konstatuje Milan Urban.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„A co je zajímavé,“ – dodá hned nato. „V Senátu je to tak, že pro danou věc musí hlasovat tři pětiny senátorů, ale ne celkového počtu, ale z počtu přítomných. Co se týká zrušení Senátu, jsme malá země a byrokracie a státní aparát neodpovídá HDP, počtu obyvatel. Podívejte se na Slovensko, ti mají jednokomorový parlament, Švédsko Senát zrušilo. Český Senát je pohrobek České národní rady.“

Současné problémy i pokles demografické křivky by navrhoval řešit osvobozením veškerého dětského zboží od DPH. Rodiny tak podle něj měsíčně ušetří tisíce korun. „Ve Velké Británii funguje 0% daň pro dětský sortiment již desetiletí. A výsledek? Mají tam jedny z nejvyšších čísel novorozenců. U původních obyvatel.“ – domnívá se Milan Urban.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

milan-urbanarchitekt-milan-urbankandidat-do-senatuspdzruseni-senatuhorni-komoraslovenskosvedskonemeckodemograficky-poklesdphdetske-zbozivelka-britanie

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.