×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

„Rozvolnění musí být. Po bitvě je každý generál, ale vláda udělala opatření velmi dobře. Ministr zdravotnictví obstál. Léčbu covidu platí pojišťovny v plné výši.“– říká lékařka a politička Věra Adámková.

„Rozvolnění musí být. Po bitvě je každý generál, ale vláda udělala opatření velmi dobře. Ministr zdravotnictví obstál. Léčbu covidu platí pojišťovny v plné výši.“– říká lékařka a politička Věra Adámková.

Věra Adámková je česká internistka-kardioložka. Od roku 2017 poslankyně – bezpartijní za hnutí ANO. Od roku 1995 působí v pražském IKEMu na pracovišti preventivní kardiologie, kde se později stala přednostkou. Vyučuje na 1. a 2. lékařské fakultě UK. Od roku 2003 také na Jihočeské univerzitě na katedře klinických a preklinických oborů. Jak vnímá současnou virovou krizi jako politička a zároveň lékařka? A je něco, co vládě vytýká – za co by vláda zasluhovala kritiku?

„Co se týče současné pandemie, je pravda, že celosvětově v moderních dějinách nemáme podobnou příhodu, kterou bychom si mohli simulovat, nicméně zase ukázala mnohé věci. Ten virus je nově popsán od podzimu 2019 čili my jsme ho neviděli ještě ani v průběhu jednoho roku. Jinak koronaviry nejsou nic nového. My je samozřejmě známe. Mají na svědomí už některé epidemie, jako byla SARS, ta ale na rozdíl od té současné nezasáhla Evropu.“ – konstatuje politička a lékařka Věra Adámková s tím, že bohužel pět procent lidí prodělá těžký průběh současné nemoci COVID-19.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Díky opatřením u nás nedošlo k takovému množství těžkých případů. Při oboustranném těžkém zápalu plic samotná plicní ventilace nemusí stačit, pak se ten člověk připojuje na takzvané mimotělní okysličování krve – ECMO. Máme dostatek takových lůžek. Dneska víme, že kterýkoli člověk, když tuto péči potřebuje, tak ji má zajištěnou.“ – doplňuje politička a lékařka Věra Adámková.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

vera-adamkovakoronaviruscovid-19anovladakardiologievladni-opatrenipromorenostzapal-plicmimotelni-obeh

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.