×

Další video: „Média covid nafukují a svalují na Babiše. Oproti europarlamentu jsme vzor demokracie.“ – říká Ivan David

Countdown
Zrušit
×

"Reportáž o Babišovi ml. není objektivní, může se obrátit proti autorům. Všichni se semknuli proti jednomu člověku. Můj život se po kauze Šuman absolutně změnil..." říká novinář Marek Přibil

„Už je toho příliš moc, dívám se na to skrze zkušenost ze své kauzy. Mediální hony mi příliš dobře nedělají, nepůsobí to na mě objektivním dojmem, všichni se semknuli proti jednomu člověku, zastiňuje to opravdové kauzy,“ říká spisovatel a novinář Marek Přibil, který v loňském roce figuroval v kauze Šuman. „Spojení duševní nemoci, kamery v brýlích a spektakulární efekty ve stylu americké gangsterky té věci neprospějí, může se to obrátit proti autorům reportáže.“

Sám by prý nic podobného nenatáčel, je to bulvární. „Únos nelze vyvrátit ani potvrdit, je na místě součinnost s policií a soudním znalcem, který potvrdí, zda je výpověď pana Babiše ml. relevantní.“ Andreje Babiše příliš nezná, strávil s ním podle jeho slov 40 minut čistého času. „V MF jsem se s ovlivňování Babišem nesetkal. Nahrávky byly účelově sestříhány. Jsem jediný, kdo to odnesl, učinilo to ze mě nezaměstnatelného člověka,“ vzpomíná Přibil.

Vůbec si nepamatuje, kde měl během schůzky telefon, že by mohl být nahráván, ho vůbec nenapadlo. „Dva dny před zveřejněním nahrávky za mnou přijel jeden vysoce postavený policista, že Chovanec prohlásil, že budu mediálně zlikvidován investigativním novinářem z Českého rozhlasu, což se splnilo.“ Jeho život se absolutně změnil, kauzou se však snaží už příliš nezabývat.

Byla reportáž Slonkové a Kubíka problematická? Ví, kdo opatřil inkriminující nahrávku, kvůli které dostal výpověď z MF? Byla sestříhána? A jak v této kauze figuroval Milan Chovanec?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.