×

Další video: „Orbán je fascinující, cituje repliky z filmu Hoří, má panenko. Vondra zahrál divadýlko. Tvrdí, že neumí rusky, ale z ruštiny maturoval. Lidé se mne ptají: bude válka?“ – Václav Klaus

Countdown
Zrušit
×

“Řada Babišových kroků nás zbavuje svobody, EET pokládám za šikanu. Chci zrušit zákon o otevírací době…” říká Miroslav Kalousek

„Zákon o otevíracích dobách je podivný. Zdůrazňuji, že nikomu nechceme nařizovat, aby měl otevřeno, ale nevidíme jediný důvod proč nařizovat, že musí mít zavřeno. Toto stát nemusí regulovat, ať si to každý rozhodne. Obtěžuje to lidi. Jsou tam zaměstnavatel i zaměstnanci – ať se mezi sebou dohodnou, např. když bude otevřeno, ať za dostanou připlaceno,“ říká předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Tento zákon chce zrušit tak, jak momentálně je. Proti protikuřáckému zákonu ale prý momentálně není dostatek poslanců.

Xaver Live ZDE

Zaměstnanci finanční správy podle něj byli motivováni penězi, aby doměřovali podnikatelům daň. „Byla porušena jedna ze zásad právního státu. Někdo, kdo je vybaven veřejnou mocí, nesmí rozhodovat ve věcech, z kterých by mohl mít finanční prospěch. Je to skandální jednání. Je to jakoby vláda řekla soudcům, že dostanou odměnu za odsuzování trestů natvrdo. Je to podjatost a máme důkazy, že se to stalo,“ popisuje.

Reaguje tím na nedávné zjištění, že finanční správa slibovala úředníkům odměny za to, když doměří podnikatelům daně – často až do výše několika desítek milionů korun.

„EET pokládám na naprostou šikanu, byť je výběr daní sice problém, jde o nákladné, šikanující opatření,“ říká Miroslav Kalousek. U Babiše dokáže ocenit jeho pracovitost. „My jsme podpořili většinu vládních návrhů, bráníme se jen těm, které jsou v rozporu s naším programem a poškozují naši republiku. Řada Babišových kroků nás zbavuje svobody. Říkám tomu proces pohlcování státu holdingem. Není to osobní spor, je to systémový problém,“ myslí si. Politické motivy Jaromíra Soukupa nezkoumá, nechce jeho televizi uznat jako regulérní médium.

„Celá diskuze okolo ČT je projevem snahy, aby se vyměnilo její vedení a bylo nakloněno novým pořádkům. Polické síly otevřeně bojují proti ČT, chtějí ji zestátnit. Nezajímá mě, kolik bere Moravec i generální ředitel, jde sice o veřejné peníze, ale za tyto záležitosti odpovídá Rada České televize,“ uzavírá Kalousek.

Proč by chtěl Miroslav Kalousek zrušit zákon o otevírací době? Jak vnímá nedávnou kauzu berňáku s doměřovat daní? Proč nechodí do pořadů Jaromíra Soukupa? A chtěl by zestátnit ČT?

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.