×

Další video: Tady všude seděl, hodina zpěvu a na toaletu k Čižínským

Countdown
Zrušit
×

"Půjdeme do sporu s Volkswagenem, aféra Dieselgate se týká i českých občanů..." říká advokát František Honsa

Několik set lidí z České republiky nedávno podalo žalobu na automobilový koncern Volkswagen kvůli podvodné úpravě obcházející měření emisí u dieselových motorů. Tato aféra se spustila před dvěma lety v USA a v celosvětovém měřítku se týká přibližně jedenácti milionů automobilů.

"Pokud někdo uvede do automobilů nepovolený, manipulativní software, který má manipulovat měření emisí NOx, čili oxidu dusíku, a poté se odpojí mechanismy, které mají zamezovat těm emisím a v řádném provozu ty emise opět stoupnou a udělá to úmyslně, vědomě, poté se k tomu přizná a za to se omluví, tak přesto se jedná o podvod," říká František Honsa, právní zástupce majitelů aut.

"Z profesního hlediska to může být největší spor o náhradu škody v dějinách České republiky a to je moje specializace už 25 let. Ucházet se o zastupování v tomto sporu je pro mě profesní výzva. V neposlední řadě mě na tom láká to, že můžeme přispět k tomu, abychom přesvědčili všechny, kdo dosud přesvědčeni nejsou, že my v Evropě nejsme zákazníci druhé kategorie a že i v Evropě máme stejná nebo obdobná práva jako ve Spojených státech a v Kanadě," vysvětluje Honsa.
 
"Dá se to vyhrát. Tohle se musí vyhrát, protože soudce, který to bude posuzovat, to v právním státě bude posuzovat podle toho, jak stojí právo. Nebude posuzovat, který subjekt je silný a který ne. Maximálně přihlédne k tomu, že spotřebitel je zoufale slabší strana a zaslouží větší ochranu, zvláště proti takovému lstivému postupu, který nebylo
možno odhalit," dodává.

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.