×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

"Protikuřácký zákon chceme změnit, žijeme v přeregulované společnosti..." říká poslanec Marek Benda

„V protikuřáckém zákonu hledáme kompromis, současná podoba je zbytečně militantní. Chceme vyhovět odpůrcům kouření a povolit kuřárny – v menších provozovnách pak nechat rozhodnutí na provozovateli,“ říká dlouholetý politik Marek Benda. Podle něj vede takto restriktivní politika k jakémusi zatraktivnění cigaret u mladých, kteří jsou vůči nikotinové závislosti nejvíce citliví.

„Základem demokracie je respekt vůči menšině. Liberální demokraté mají pocit, že čím dál více věcí musí být předepisováno. Musíme s tím bojovat. Západní svět je přeregulovaný. Není potřeba mít na všechno zákony.“ Poslanec za ODS vnímá, že mohutné regulace vedou k tomu, že se zákony nakonec nedodržují. Kouření prý zvyšuje riziko chorob, ale nesouhlasí s tím, že by zabíjelo.

„Jsem opatrný na páchání dobra. Čím méně zákonů se schválí, tím lépe pro zemi. Nejlepší by byl stav legislativního blahobytu.“

Jaké konkrétní změny by chtěl Marek Benda v protikuřáckém zákonu provést? Dodržuje zákaz kouření? Proč se nestal předsedou ODS Václav Klaus ml.? A zlepší podle něj Andrej Babiš stav v České republice?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.