×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"Připravuje se předvolební atomovka..." říká Vlastimil Tlustý

Bývalý člen ODS a exministr financí Vlastimil Tlustý přijal pozvání nezávislé online televize na politickou debatu, ve které promluvil o politických kauzách a předvolebních bojích v souvislosti s blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny.

"Mých dvacet let zkušeností z politického pralesa v České republice přestává být použitelných, protože se tady začínají dít věci, které jsou za hranicemi všech představ," odstartoval Tlustý diskusi v XTV odpovědí na otázku, zda vydání Babiše a Faltýnka je součástí předvolební kampaně.

"Už ani neumíme předpovědět, co všechno se může stát, neumíme předpovědět, jestli do vazby půjde i manželka bývalého ministra financí a u koho všeho budou domovní prohlídky," konstatoval.

"Žijeme uprostřed politické války, kterou vedou jedni s druhými, to jsou s Babišem a proti Babišovi, nemá smysl vyjmenovávat všechny armády, které do ní patří, ale jisté je, že se musíme připravit na to, že použijí všechny zbraně, které mají k dispozici. Je to válka na život a na smrt, totální válka s cílem zničit první nebo druhé."

Při zamyšlení se nad nástroji, které mohou politické strany navzájem proti sobě použít, varoval Tlustý před použitím státních nástrojů. "K této politické válce jsou využívány, lépe řečeno zneužívány, státní instituce a jim dané kompetence."

Na spekulace ohledně radikálního zásahu do říjnových voleb chystaného v zákulisí říká: "Existuje kompetence ministerstva vnitra, které má nad věcmi dohled. Má za úkol kontrolovat kandidátky a vyřazovat z nich kandidáty, kteří jsou obecně řečeno závadní. To může zahrnovat formální chybičku typu špatná ulice, ale taky to může zahrnovat nedemokratičnost, ve jménu nedemokratických projevů. Můžete vyřazovat nejenom nedemokratické kandidáty, ale i celé nedemokratické kandidátky," naznačil Tlustý.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.