×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

"Pouhá kastrace deviantů někdy nemusí zabránit dalšímu násilí. Za zakázku si nájemní vrazi říkají od desítek tisíc po milion..." říká bývalý elitní kriminalista Josef Doucha

"Pouhá kastrace deviantů někdy nemusí zabránit dalšímu násilí. Za zakázku si nájemní vrazi říkají od desítek tisíc po milion..." říká bývalý elitní kriminalista Josef Doucha

„To, co jsme zažívali v 90. letech, už v této době není – díky bohu. Hon za penězi měl různé formy, velice často kriminální. Byly tu skupiny osob, které se živily vydíráním, různé typy tunelování. Právní rámec nebyl natolik propracovaný, aby těmto jevům zabraňoval. Počátek 90. let tím byl pověstný,“ říká advokát a bývalý elitní kriminalista Josef Doucha. S týmem detektivů objasnil kauzu Orlických vražd. 

„Když byl vyloven první sud, dohodl jsem se, že tu kauzu vezmu k sobě. Od toho okamžiku začala realizace a příprava zásahů. Byl jsem to já, kdo šel za Kopáčem vyjednávat, bylo to nutné. Předpokládal jsem, že na mě nevystřelí. Nakonec vystřelil, ale poranil jen sám sebe. Pak jsme si ho vzali do své moci,“ vzpomíná na vyšetřování. Byl vysílán k těm nejzávažnějším násilným trestným činům.Vyšeřoval i případ Spartakiádního vraha.

Xaver Live ZDE

„Pouhá kastrace někdy nemusí zabránit dalším trestným činům, u Straky se to nepotvrdilo, nyní žije pod jiným jménem. Tyto dva případy byly významné milníky, ale žádná z nich nerezonovala víc. Byly to v mnoha směrem obzvlášť vyjímečné případy.“ Seriály jsou vždycky nějak upravené, neshodují se stoprocentně s realitou. „Bylo by to pro diváky nudné, musí to být ve zkratce, čímž se to od detektivní mravenčí práce liší,“ říká bývalý vyšetřovatel.

Myslí si, že situace kolem násilné trestné činnosti a vražd se zlepšuje. „Objasněnost je vysoká, i přestože charakter činů se změnil. Policie dosahuje výborných výsledků. Kauza podnikatele Mrázka dávala zabrat. Myslím si, že se jednalo o vraždu na zakázku, jsou tu lidi vycvičení na východě, kteří zabíjí za desítky tisíc, ale jsou specialisti, kteří si berou i milion,“ vysvětluje.

Jak elitní detektiv vpomíná na vyšetřování Orlických vražd? Jaký případ otřásl jeho kariérou nejvíce? Existuje seriál, který detektivní práci popisuje nejlépe? A jak to bylo s vraždou čerpadlářky, která zemřela na konci loňského roku?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.