×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"Poslanecká sněmovna je trošku větší kavárna..." říká ministryně Šlechtová

Jak sama říká - drsná a zkérovaná ministryně. Takto vidí sama sebe Karla Šlechtová Ministryně pro místní rozvoj. V XTV - hovoří v mimořádně otevřeném rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým o své kandidatuře na Plzeňsku, slzách v politice a vlivu politiky na soukromí.

V úvodu debaty se paní ministryně vyjadřuje k přátelskému vztahu s prezidentem Milošem Zemanem, který podle jejích slov vyústil v netradiční nabídku od hlavy státu: “Pan prezident mi po určité době nabídl tykání. Musím říct, že když to řekl, tak jsem celá zrudla a říkám: Pane prezidente, to přece není možné. Pan prezident řekl: Karlo, budeme si tykat, já jsem Miloš a tak to bude.”

Svůj nástup a začátek ve vrcholné politice pak popisuje takto: “Domnívala jsem se, že některé věci fungují jinak, tam nahoře, kam jsem se dostala. Poslanecká sněmovna je trochu větší kavárna, je tam vulgarita a šum. Zapsala jsem se do zákonodárství tím, že jsem je tam sprdla hned svým prvním výstupem. Oni na mě bučeli, když jsem to řekla, ale myslím si, že úcta mezi zákonodárci by měla být větší.”

Vzhledem k tomu, že o paní Šlechtové není moc všeobecně znamých informací, přidává i několik zajímavých slov o sobě: “Mám mesiášský komplex. Občas jsem velice urputná i drsná. Domnívám se, že i díky tomu jsem stála ve funkci a prošla nám spousta zákonů. Hlavně jsem velice přísná. Myslím, že mnoho lidí se se mnou nechce dostat do konfliktu. Opravdu ne. Když se něčeho chytnu a věřím tomu, tak já za tím jdu i přes překážky. Spousta lidí u mě narazila.”

 

 

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.