×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

„Poslancem zůstanu. Sportovní prostředí zdigitalizujeme. O peníze tak bude moc žádat úplně každý klub.“ – slibuje poslanec a šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička (ANO).

Jak připravuje Národní sportovní agenturu? Je coby její šéf a zároveň poslanec ve střetu zájmů? Koho jmenoval do funkcí místopředsedů a proč? Na jakém balíku peněz poslanec ANO a bývalý hokejista Milan Hnilička momentálně sedí? Jak bude agentura fungovat a konkrétně komu pomůže?

„Poslancem zůstanu i jako předseda Národní sportovní agentury. Pokud se předsedou stane poslanec anebo senátor, pobírá jeden plat – ten vyšší. Takto byla na popud sportovního prostředí situace vyřešena. Vyřešili jsme ji zákonem, takže ve střetu zájmů nejsem.“ – konstatuje poslanec ANO a šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička.

Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Agentura vznikla 1. 8. letošního roku. V minulém týdnu jsem jmenoval dva své místopředsedy – Ivo Lukše, bývalého basketbalistu, a Michala Janebu, který působil na ministerstvu pro místní rozvoj v opozici náměstka. Nyní budeme připravovat výběrová řízení na nové zaměstnance. Od ministerstva školství převezmeme veškerou agendu, která se týká podpory sportu a turistiky. V současné době máme pouze provozní peníze, aby úřad vznikl.“ – konstatuje poslanec ANO a šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička.

Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

anomilan-hnilickanarodni-sportovni-agenturaivo-luksmichal-janebamsmtsportsportovni-kluby

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.