×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"Pomáháme školit sexuální asistenty. Tělesně postižení mají zájem i o sado-maso aktivity..." říká zakladatelka organizace Freya Lucie Šídová

„Jedním z naších témat je propagace sexuální asistence v ČR – asistentky se snažíme školit a ony pak pracují samy na sebe. První etapa začala v roce 2015, kdy jsme proškolili prvních 5 asistentek. Ty už měly zkušenost se sex byznysem. V nové etapě je skoro 50 % lidí, kteří mají zkušenosti práce v sociální nebo zdravotní oblasti, mají vysokoškolské vzdělání,“ říká Lucie Šmídová, spoluzakladatelka neziskové organizace Freya. Sama certifikát na poskytování sexuální asistence nemá, asistenty pouze školí.

Sexuální asistence je služba pro handicapované, dlouhodobě nemocné či seniory, která zajišťuje uspokojení sexuálních potřeb, v ČR existuje zatím 17 certifikovaných sexuálních asistentů. „Někteří klienti mají zájem o sado-maso aktivity, protože když si představíte tělesně postiženého klienta, ten někdy potřebuje větší tlak na tělo. A díky nějakým sado-maso praktikám, jako je bondage a svazování může tělo cítit. Pokud se asistentka s klientem domluví na dalších službách, je to samozřejmě možné, ale my to nezkoumáme,“ vypráví Lucie Šmídová.

„Některé asistentky poskytují i poradenství rodičům, kteří vychovávají dítě s postižením, protože se v období dospívání setkávají s tím, že jejich dítě se začne víc sexuálně projevovat, třeba někoho ve škole či na veřejnosti obtěžuje, a oni si s tím nevědí rady. Často je řešením správný nácvik masturbace, protože to je někdy jedinou cestou, jak ze sebe sexuální energii uvolnit. Někteří to ale neumí a masturbují způsoby, které jsou pro ně zraňující,“ vysvětluje Šmídová.

Ne všechny sexuální asistentky nabízí pohlavní styk: „V současné době nabízí pohlavní styk pouze 6 asistentek, další 3 budou zveřejněny v průběhu roku. Z mužů zatím žádný nenabízí sexuální styk. Dělají třeba masáže, erotické masáže. Chtějí nějak začít a podle zkušeností mohou posunout hranice. Služba stojí 1200 korun na hodinu, ať už je jakákoliv, nikdy totiž nevíte, jak se ta hodina vyvine. Peníze vždy dostane asistentka,“ tvrdí.

Jaký je rozdíl mezi sexuální asistentkou a prostitutkou? Jak probíhá nácvik masturbace? Využívají sexuální asistenci spíše muži nebo ženy? A jak se řeší, když se klient do asistentky zamiluje?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.