×

Další video: Tady všude seděl, hodina zpěvu a na toaletu k Čižínským

Countdown
Zrušit
×

„Politický dres neměním, ale ČSSD mě podrazila. Senát plní svoji úlohu, chybějí v něm však právníci. Z 81 senátorů jsou v něm pouze čtyři, jednu dobu byli tři.“ – říká senátor a právník Miroslav Antl.

Miroslav Antl je český právník a politik, od října 2008 senátor za obvod č. 48 – Rychnov nad Kněžnou, od roku 2012 zastupitel Královéhradeckého kraje. Dříve nestraník za ČSSD, od června 2020 předseda hnutí ZA OBČANY. Letos obhajuje mandát. Má podle něj v dnešní době Senát smysl?

„Vláda proklamuje, že jsme brzdou, ale má mám tedy nejen zkušenosti, ale i argumenty pro to, že Senát plní svoji úlohu. Sledujeme a kontrolujeme legislativní proces, kde jsem předsedou ústavně-právního výboru. Dále nám jde o opravárenství zákonů, kdy mým výborem prochází většina právních předpisů. Dále má Senát funkci ústavní pojistky. Bez našeho souhlasu nelze přijmout změny Ústavy a volebních zákonů. V současné době jsme oponenturou vlády, proto se říká, že Senát je brzdou.“ – říká Miroslav Antl.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Kritizuji zejména nedostatek právníků v Senátu. Přijímám-li delegaci a ta se mne zeptá, kolik právníků nás je z jednaosmdesáti, tak řeknu-li čtyři, jednu dobu dokonce tři, tak se diví a říkají, že by to mělo být dvacet procent.“ – dodává Miroslav Antl.

„Do Senátu kandiduji za hnutí ZA OBČANY. Nás je osm, co jsme založili toto hnutí. Více lidí jsem tam ani nechtěl. Byl jsem zvolen za sociální demokracii, ale nastaly změny v tom, že jsem chtěl pokračovat dál, protože jsem kolektivní sportovec, neměním dres, avšak mě podrazilo krajské vedení. Poté sice s panem Honzou Hamáčkem jsem se domluvil rukoudáním někdy v únoru na určitých pravidlech, která oni nedodrželi. A v chvíli už měli připraveného protikandidáta, tak mi nezbylo nic jiného.“ – podotýká Miroslav Antl.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

miroslav-antlpravniktrestni-pravosenatorsenatcssdjan-hamacekhnuti-za-obcanypodrazpolitikasenatni-volby
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.