×

Další video: Tady všude seděl, hodina zpěvu a na toaletu k Čižínským

Countdown
Zrušit
×

„Politické neziskovky sosají rozpočet, aby poté prosazovaly politické proklamace – programy.“ – kritizuje politik Alexander Bellu s tím, že u ODS nyní čekal vyšší preference.

Proč by neměly od státu dostávat ani korunu takřečené politické neziskovky? A co to jsou vlastně politické neziskové organizace? Jak vnímá nevládní snahy na začleňování Romů? A v jaké kondici je podle politika Alexandera Bellu ODS?

Alexander Bellu (* 31. května 1987 Tempio Pausania, Itálie) je český politik, v letech 2014 až 2018 zastupitel hlavního města Prahy, od června do listopadu 2018 starosta městské části Praha 3 (předtím v letech 2014 až 2018 místostarosta) a od roku 2016 expert ODS pro digitální společnost a e-government. Působí také jako odborník pro dopravu ve spolupráci s Mapou dopravního teroru.

„Politické neziskové organizace tak, jak je pojímám já – a možná i veřejnost –, jsou organizace, které se nelegitimním způsobem snaží prosazovat politické proklamace, politické programy tím, že v rádoby neutrálním prostoru chtějí vytvářet nátlak na politiky. V Praze je to třeba Automat nebo Arnika. Sosají peníze ze všech možných rozpočtů v řádech miliónů korun, a potom je používají k tomu, aby nebourávaly samotný rozhodovací proces – samotné investice.“ – míní Alexander Bellu (ODS).

„Existuje řada neziskových organizací, které na druhou stranu pomáhají dětem ve složitých situacích, rodinám v krizi. Zpravidla se nepletou do politiky. Člověk v tísni patřil mezi odborné neziskové organizace profilující se na pomoc. V posledních letech se někteří představitelé profilovali politicky. Je zde tenký led.“ – dodává politik Alexander Bellu (ODS).

alexander-belluneziskove-organizaceclovek-v-tisniods
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.