×

Další video: „Moji klienti mají opakované tendence k sebevraždě anebo sebepoškozování.“ - vysvětluje TFP terapeut Karel Dobroslav Riegel

Countdown
Zrušit
×

"Pokud by se prezidentem stal Topolánek, Babiš by měl rovnocenného soupeře..." říká Ivan Langer

„ODS se udržela před propastí, nad kterou stála, ale nevyužila svého potenciálu zcela, výsledek mohl být lepší,“ myslí si o výsledku voleb do poslanecké sněmovny bývalý ministr vnitra Ivan Langer. „Ve straně by se měla proměnit sestava, chybí mi tam energie. V politice musíte umět obhajovat všechny svoje činy – dobré i špatné.“ Václav Klaus ml. udělal podle Langera první krok a zapsal se s dobrým výsledkem, ale jako předsedu strany by si ho zatím představit nedokázal.

Bývalý politik veřejně podporuje Mirka Topolánka v prezidentské volbě. „Věřím mu. Ten člověk zažil vzestup a pád a dokázal se z toho poučit. Nechybí mu síla a přímočarost a dokáže pojmenovat skutečné problémy. Nesmírně vyzrál. Kombinace živočišnosti a státnickosti je to, co by měl prezident reprezentovat.“ Názor má i na ostatní prezidentské kandidáty, volba prezidenta by ale podle něj neměla být soutěž o missáka sympatie.

„Pokud se stane Topolánek prezidentem, premiér Andrej Babiš by proti sobě měl konečně rovnocenného hráče, který by ho donutil nehrát podle firemních pravidel. Chová se jako menšinový akcionář. Nejsem si jistý, nakolik je současný prezident schopen vykonávat svojí činnost i nadále. Fyzická způsobilost je nesmírně důležitá a je otázka, jestli lidé zvolí pokračování toho, čeho jsou svědky, nebo jestli chtějí silného a důstojného prezidenta.“ Ivan Langer věří, že někdo ze současných kandidátů bude schopen porazit Miloše Zemana.

Co si myslí o Topolánkově kauze Dalík? Jak bude podle něj vypadat druhé kolo prezidentských voleb? Jak vzpomíná na domovní prohlídku, kterou před lety inicioval ÚOOZ? A vrátí se Ivan Langer do politiky?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.