×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

„Pohádka je krystalické žánr. Jediný možný, kde pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.“ – říká režisér Jiří Strach.

Je pro režiséra Jiřího Stracha vyznamenáním, když na Vánoce uvádí televize jeho pohádky? Dívá se sám, když na obrazovce běží? Pokud se filmový režisér rozhodne točit pohádku, je to kvůli tomu, že jde o dobré spotřební zboží, či v důsledku tvůrčího přetlaku?

„Nebudu si tady hrát teď na falešnou skromnost, ale jestliže televize uvádí Vaše pohádky na Štědrý večer v nejprestižnějších časech, vyznamenání to je. A uvědomíme-li si, že Anděl Páně jednička bude už v desáté či snad jedenácté repríze, Anděl Páně dvojka ve druhé či třetí, tak je to pro mě velká odměna.“ – říká režisér Jiří Strach.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Ne, já se nedívám. Pouze zkontroluji začátek, jestli správně běží zvuk. Jestli na tom odbavovacím pracovišti něco nepopletli, jestli je to barevně správně. U Anděla Páně jedna jsme provedli totiž barevné korekce, protože byl příliš tmavý.“ – dodává režisér Jiří Strach.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

jiri-strachandel-panevanocestedry-vecerstedrovecerni-pohadka

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.