×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Plicní ventilátory by neměl kdo obsluhovat. Koronavirus nezmizí. Přeprava léku za 50 milionů se musela trénovat.“ – říká ředitel Motola Miloslav Ludvík.

Miloslav Ludvík je český manažer a politik, od prosince 2016 do prosince 2017 ministr zdravotnictví v Sobotkově vládě, v letech 2000 až 2016 a opět od roku 2017 ředitel Fakultní nemocnice v Motole. Je podle něj koronavirová krize za námi? Který den byl pro něj nejsložitější? A jak hodnotí kroky vlády?

„Já jsem hluboce přesvědčen, že co se týká koronaviru, tak to zase tak hluboká krize nebyla. Nejen my v České republice, ale celosvětově jsme z ní udělali velkou krizi. Ptáte-li se, jestli zmizel koronavirus, tak ten nikdy nezmizí. Většinu virů se nepodaří vymýtit, koronavirus už tady s námi bude pořád.“ – konstatuje Miloslav Ludvík.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Španělskou chřipku také způsobil virus a také někde pravděpodobně je, ale tato chřipka byla způsobena spíš něčím jiný, a to byla reakce. Říkalo se tomu cytokinová bouře. Čím jste byl zdravější, tím jste byl ohroženější. Španělská chřipka pak byla nebezpečná jenom kvůli tomu, že neexistovaly správné léky.“ – dodává Miloslav Ludvík.

„Normální spotřeba jednorázových rukavic je v nemocnici pět tisíc kusů. Nám to v jednu chvíli vyletělo na 60 tisíc kusů denně, přitom zdravotníků máme necelých pět tisíc. Opravdu si těch deset párů denně vyměníte, když je takováhle krize. Za pětatřicet let, co se pohybuji v branži, to byla první takováto situace.“ – říká Miloslav Ludvík.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

miloslav-ludvikkoronaviruscovid-19spanelska-chripkakrizekoronakrizemotolfn-motolplicni-ventilatory

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.