×

Další video: „Média covid nafukují a svalují na Babiše. Oproti europarlamentu jsme vzor demokracie.“ – říká Ivan David

Countdown
Zrušit
×

„Piráti hazardují se zdravím občanů. Očkování v Praze 2 má vlastní systém, magistrát ignoruji. Trapnost Kalouska mi chybět nebude.“ – říká Alexandra Udženija (ODS)

Alexandra Udženija, jedna z nejvýraznějších tváří ODS posledních let, popisuje svoje zkušenosti se systémem očkování v Praze 2. Primátor Zdeněk Hřib a vedení magistrátu je přitom několikrát kritizoval za obcházení systému a pravidel. A co si myslí o ukončení mandátu poslance Miroslava Kalouska?

„Naštěstí jsem s Miroslavem Kalouskem v Poslanecké sněmovně neseděla. Mně chybět nebude. Dlouhodobě mne už jeho názory nezajímají, protože si myslím, že to přeháněl. Některé byly za hranou a trapné.“ – konstatuje nejprve kriticky na Kalouskovu adresu Alexandra Udženija.

Nato je smířlivější: „Pokud se rozhodl odejít, respektuji to. Měli bychom mu poděkovat za některé dobré věci, které udělal. To, že dává prostor jiným, mladším, tak to se také může pochválit.“

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

 Zastupitelstvo městské části Praha 2 však v posledních dnech čelilo kritice primátora Zdeňka Hřiba za nedodržování systému očkování, mají totiž vlastní postup registrace obyvatel a dohodu s lékaři. "Sedí a fotí se, aniž by si zjistil, jak to vlastně děláme. Neustále dostáváme chaotické pokyny. Pro nás je na prvním místě zdraví občanů, proto zajišťujeme vlastní systém očkování," vysvětluje Udženija na svoji obhajobu.

► Zde můžete podpořit projekt televize XTV.

Alexandra Udženija je česká politička česko-srbského původu, obchodní manažerka a finanční ředitelka, od roku 2010 zastupitelka hlavního města Prahy, mezi lety 2010 a 2013 radní hlavního města, od roku 2006 zastupitelka městské části Praha 2, členka ODS a v letech 2016 až 2020 byla první místopředsedkyní strany.

alexandra-udzenijaodstop09miroslav-kalousekkalouskuv-odchodslozeni-mandatupolitikavolbytrojkoaliceanovlada

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.