×

Další video: Protiputinovský bramborový salát, dezinformace VM a zase ženy v Barmě!

Countdown
Zrušit
×

„Opatření ve školství jsou jeden velký chaos. Nové tváře do voleb? Mám raději lidi, které znám i s jejich chybami. A sucho je horší než povodeň.“ – říká Petr Bendl.

Petr Bendl byl od října 2011 do července 2013 ministrem zemědělství v Nečasově vládě, od července 2019 je opět poslancem za ODS, ve které v minulosti zastával funkce místopředsedy či ministra dopravy ve druhé Topolánkově vládě a hejtmana Středočeského kraje.

 

Když se podíváme v posledních dnech z okna, vypadá to, že je sucho za námi. Už týden prší. „Ne, ne, ne, jedna vlašťovka jaro nedělá.“ – říká nejprve poslanec ODS Petr Bendl.

A dodává: „My se zhruba několik set let zbavujeme vody z území a děláme všechno proto, aby voda rychle odtekla, protože potřebujeme získat každý metr čtverečný na to, abychom na něm hospodařili.“

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Meliorovali jsme, dělali jsme obrovské množství opatření, abychom vodu vyhnali. A ta voda, která schází, to není ta, co teď vidíme po tom drobném dešti – někde třeba větším. Z pohledu toho obrovského množství, které potřebujeme, je to nic. Půda je vyprahlá. V půdě v těch spodních úrovních země je vody strašně málo.“ – dodává Petr Bendl s tím, že jde o dlouhodobě podceňovaný problém. Sucho totiž podle něj napáchá mnohonásobně větší škody nežli povodeň.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

petr-bendlodsministerstvo-zemedelstvizemedelstvisuchopovodnekoronavirusskostviepidemievolbynove-tvare
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.