×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Odejít nebylo jednoduché. ČSSD se otočila ke svému voliči zády. Ztratila původní symbol. Růže? Jsou to snad nějací zahradníci? Ohledně spolupráce komunikuji nyní s SPD. Chvilkaři jsou dobře placení.“ – říká Jaroslav Foldyna.

Podle poslance Jaroslava Foldyny se ČSSD stala zpupnou vrchností, která obyčejnými lidmi pohrdá, ačkoli se tváří, že tomu tak není. Jaké jsou jeho první dojmy poté, co opustil sociální demokracii – loď, na které plul podstatnou část svého života? A co ho k tomuto rozhodnutí vedlo?

„Také to pro mne nebylo jednoduché. Člověk je někde třicet let. A já se politice věnoval a věnuji s plným nasazením. Když člověk bydlí v malém městě, kde se každý zná, tak je to těžké. Ale to rozhodnutí už muselo přijít. Víte, já si pamatuji doby, kdy sociální demokracie měla čtyři pět procent a bojovala o to, aby získala pozornost společnosti. Doby, kdy společnost byla naladěna doprava a Václav Klaus s ODS byli dominantní silou. Mluvili jsme srozumitelně. Získali lidi. Ale dnešní sociální demokracie a místopředsedové hovoří konformním jazykem, kterému už nikdo nevěří. Sociální demokracie ztratila původního voliče.“ – míní Jaroslav Foldyna.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„K většinové skupině, kterou sociální demokracie zastupovala, se otočila nejprve bokem a potom zády. Když jsem do té strany vstupoval a obnovoval ji po roce 1989, tak mi přišla velká obálka, tehdy z Národní třídy 30. Pan Nedbálek obnovoval stranu. Přišla tam Petra Buzková a další a další. A v té obálce, kterou mi poslali, byl žlutý papír a na něm veliké ozubené kolo, klasy, červenomodrobílý nápis Československá strana sociálnědemokratická – Jsme strana slušných lidí. Takže i ti lidé, kteří nestudují politologii, se na tohle mohli podívat a ztotožnili se s tímto symbolem. My jsme dnes v situaci, kdy se lidem berou symboly. ČSSD tak přišla o symbol ozubeného kola a klasu. Co člověku ale říká růže? To jsou nějací zahradníci?“ – ptá se  Jaroslav Foldyna. Podle něj dáváme 15 16 miliard neziskovkám napříklana řešení problémů lidí v Africe, kdežto třeba ve Šluknovském výběžku je potřeba nová nemocnice.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

jaroslav-foldynacssdjan-hamacekspd

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.