×

Další video: „Média covid nafukují a svalují na Babiše. Oproti europarlamentu jsme vzor demokracie.“ – říká Ivan David

Countdown
Zrušit
×

„Normou se stane on-line výuka. Ale efektivní jako běžná škola není. Tam má člověk kolektiv, kamarády, přímou vazbu na kantora.“ – říká specialista na distanční vzdělávání Dominik Chládek.

Dominik Chládek, který se specializuje na matematiku, je profesionál na výuku po internetu. Bude podle něj česká škola v blízké budoucnosti především on-line?

Jeden způsob výuky je, že si lidé Dominika Chládka objednají a on je vyučuje přes Skype. „Druhý způsob výuky je, že natáčím výuková videa, která jsou veřejně dostupná na YouTube.“ – vysvětluje Dominik Chládek.

A které předměty se podle něj dají učit distančně? „Přes internet by se dalo učit de facto všechno, ale ne vždy je to ta nejlepší volba. Ve škola má člověk kolektiv, kamarády – zažije si školní léta a má na co vzpomínat. A také se může zeptat kantora přímo. Videa lze točit o všem, ale není to ve všech případech tak efektivní jako přímá výuka.“

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Dnešní děti budou spíše vzpomínat na to, jak drželi v ruce mobil. Zůstane jednoho dne taková výuka normou? „Myslím si, že ano. Už dnes je to tak, že většina lidí má ten přístroj v ruce a mohou vzít telefon, kde mají nezávisle na wi-fi i svá data. Je to budoucnost, ale je-li to nejlepší volba, jak už jsem naznačil, to si nejsem jistý.“

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

dominik-chladekvyuka-on-linematematikadistancni-vyukavyukova-videaskola-on-linemobilni-telefonydoucovanicovid-19

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.