×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"Nikdy jsme nebyli cikáni ani nepřizpůsobiví..." říká předseda Unie olašských Romů

"Že je ve věznici nejvíce Romů? Ano, protože není práce, je mi jich líto. Pokud něco zničili, může za to město, proč si nehlídalo svůj majetek? Navíc to bylo zničené již dříve. Politici naše lidi nutí do ghett. Romové kdysi bydleli v centrech měst. Ve skutečnosti jsou nepřizpůsobiví politici, protože se dopouští trestných činů. Romové jsou přizpůsobiví, protože se zajímají o své rodiny," uvedl v rozhovoru pro XTV předseda Unie olašských Romů Josef Stojka.

Problémy podle něj způsobili i samotní politici, kteří Romy segregovali a rozprodali domy a pozemky. Existují vládní koncepce a inkluze, ale jak se dostat ze špíny z dočasných buňky a ghett? "Má být občanská rovnost a ta není. Jak je možné, že jiným lidem se přidělují byty?" ptá se Stojka. "Jiří Čunek ve skutečnosti s žádnými Romy nikdy nejednal. Zašlo to tak daleko, že samotní Romové by ho nikdy nevolili, ale někteří volili KDU-ČSL, protože nevěděli, že je Čunek z této strany. On přitom nikdy žádný problém nevyřešil. Dodnes nechali Romy v plechových buňkách," uvedl předseda Unie olašských Romů. Josef Stojka kritizoval ostravského randího pro dopravu Lukáše Semeráka, který poukázal na četnost romských pasažerů bez jízdenek: "On chce provokovat, říká nám smažky. Myslím, že se chystá skupovat budovy a školy. Je to diskriminace, protože se nikdy nesnažil to změnit. Podle Stojky je probém i v tom, že ve městě chybí automaty na jízdenky," uvedl Stojka.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.