×

Další video: Předvolební debata 2021 - Kraj Vysočina. Jiří Běhounek: „Očkovaní si zaslouží výhody, jsou zodpovědní.“ a Radek Koten: „Reforma EU nestačí, musíme být soběstační.“

Countdown
Zrušit
×

„Nepoužívejte slova NE a PROČ při vyjednávání. Nejtěžší je to se sebevrahy. Dobrými vyjednavači v politice jsou Trump, Zeman, Babiš a Bartoš.“ – říká Radim Pařík

Radim Pařík je vyjednavač profesionál. V obchodu dohodl smlouvy za desítky miliard. Říká, že kompromis je zlo a win-win obrovské riziko. Přes sedmnáct let se pohybuje v top managementu, k vyjednávání používá propracovaný systém americké FBI.

Radim Pařík přitom začínal na pokladně v supermarketu. Postupně se dostal až do představenstva polského Kauflandu. Tvrdí, že lídrem se nenarodíte, stanete se jím. A že manažera od lídra odlišuje hlavně rétorika – schopnost mluvit s lidmi, získat si je, ovlivnit je.

„Mne si najme každý, kdo potřebuje dosáhnout svých cílů. A má dvě možnosti: buď budeme vyjednávat s ním a budeme ho při jednání doprovázet, anebo druhou možností je, že ho vyjednávat naučíme.“ – říká úvodem Radim Pařík, podle něhož zvládne vyjednávat každý.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Každý totiž vyjednává třikrá až pětkrát denně. Neuvědomovat si to je obrovská chyba, která lidi stojí spoustu peněz, příležitostí a možností, upozorňuje dlouhodobě tento profesionální vyjednavač.

Vůbec nejdůležitější je podle něj při vyjednávání odvaha: odvaha vzít věci do svých rukou, zvednout telefon, domluvit si schůzku a začít. „Ten model americké FBI vychází z toho, že my nikdy nevyjednáváme proti někomu. Vždycky vyjednáváme s někým za něco. A pokaždé respektujeme, že vy můžete mít úplně jiný pohled na věc.“ – upřesňuje Radim Pařík.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

radim-parikvyjednavacprofesionalni-vyjednavacsmlouvybyznysobchodvyjednani-obchodutaktikafbipolicejni-vyjednavanisanceprilezitostostychkauflandtrenink-vyjednavanikurz-vyjednavani

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.