×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"Někteří brňáci se za hantýrku stydí..." říká král brněnského hantecu Honza Hlaváček

Šiřitel brněnského hantecu, bavič a muzikant Honza “Žanek” Hlaváček zavítal do XTV.

“Hantec způsobuje dobrou náladu, je nabitej pozitivní energií a je to životní filozofie, postoj a stav duše. Jedna z věcí, proč hantec dělám a snažím se ho šířit je, že Brno se stává kosmopolitním a je tam čím dál víc náplavek, dokonce se říká, že je tam nejvíc cizích studentů. Ten hantec se vytrácí a ti mladí si to neumí spojit a jsou líní přemýšlet,” říká úvodem Hlaváček, patrně nejznámější propagátor brněnské mluvy, která se stala jeho srdeční záležitostí.

“Mám pocit, jakoby se nějací Brňáci, zvlášt’ mladí, tak trochu styděli, aby se neřeklo, že jsme nějakej vidlákov. Tak to vůbec není, dřív byl hantec mluva spodiny, ale vlivem Franty Kocourka a lidí z akademických kruhů a divadelníků se z toho stala krasomluva. Tím mluvila brněnská bohéma,” přemítá rodák z Brna.

Honza Hlaváček je autorem osmi knih, týkajících se hantecu a brzy uvede novinku s názvem 50 chutí hantecu. Ta bude obsahovat rozhovory o hantecu s padesáti významnými osobnostmi, jakými jsou například Helena Vondráčková, František Ringo Čech, Petr Novotný, Jan Čenský a v neposlední řadě také moderátor Luboš Xaver Veselý, který za několik týdnů pokřtí knihu společně s jejím autorem v Las Vegas.

 

 

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.