×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Nejdůležitější je být dobrým člověkem, manželem, otcem. Ne stranická funkce. Učitelství není špatná kvalifikace pro politiku. O ombudsmanovi Křečkovi prý rozhodl telefonát z Hradu.“ – říká místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík.

Jak Petr Gazdík, tak Vít Rakušan vystudovali učitelství, je to náhoda? Kdy nehlasoval ve Sněmovně v souladu se svým svědomím? Jak to chodí uvnitř STANu? Jak vnímá jmenování nového ombudsmana Stanislava Křečka? A proč kritizuje, že vláda nemyslí na dnešní třicátníky a čtyřicátníky, až budou v penzi? A je taková kritika oprávněná?

Mgr. Petr Gazdík (* 26. června 1974 Uherské Hradiště) je český politik a pedagog hlásící se k moravské národnosti, v letech 2009 až 2014 a opět 2016 až 2019 předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN), od prosince 2013 do října 2017 místopředseda Sněmovny, od roku 2010 poslanec, od roku 2008 zastupitel Zlínského kraje (od roku 2016 také radní kraje), bývalý starosta obce Suchá Loz. Loni Gazdík skončil po deseti letech na postu předsedy STANu, nahradil ho Vít Rakušan. Gazdík se stal místopředsedou.

„Ale houby, nejdůležitější není místopředseda STANu, ale být dobrý člověk, manžel, otec. Co se týká učitelství, tak on byl učitel i Marek Výborný. Tak to víte, ve školství jsou platy nic moc, v politice je to lepší. Učitel umí dobře komunikovat a vztah s třídou je strašně zajímavý. A vztah k zastupitelstvu, vztah k občanům to nějak vytváří.“ – říká místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Celá ta volba ombudsmana byla nešťastná. Už jenom nominace paní Válkové. A její aféra s panem Urválkem. Následné stažení její kandidatury, nominace pana Křečka z Hradu. Mělo se lépe diskutovat, ačkoli opoziční strany se snažily. My se snažili postupovat jednotně. Zlý jazykové říkají, že nějaký telefonát z Hradu donutil změnit názor poslance ANO po první volbě. A dali hlasy pro pana Křečka. Ten tvrdí, že na menšinách nezáleží, ale přitom by se měl starat o ty, kteří si pomoci nemohou.“ – míní místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík.

Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

petr-gazdikstanvit-rakusanpolitika

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.