×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"Nástupci Plíhala či Nohavici už se nerodí..." říká promotér Pavel Kopřiva

Hostem XTV byl hudebník a promotér Pavel Kopřiva, který v současné době chystá například 18. ročník kultovního Festivalu Slunce ve Strážnici, kde letos vystoupí například Bratři Ebenové, František Nedvěd, Nezmaři, Miki Ryvola či Ivan Hlas: "Začínal u mě třeba Tomáš Klus. Formát jako Nohavica nebo Plíhal se ale rodí jen jednou za generaci. V poslední době jsem mezi mladými tak silnou osobnost neviděl."

Kopřiva vysvětlil i okolnosti jeho doktorského titulu: "Doktorský titul vám nikdo nesebere, ale u lůžka jsem nikdy nebyl. Dokonce mám ještě atestaci z hygieny. Po revoluci jsme si řekl, že by nebylo špatné zkusit něco jiného. Tak jsem se vrhnul na vydavatelství, poprvé s Karlem Píhalem, pak s Nezmary..." vzpomíná Kopřiva, který za největší české folkové muzikanty považuje Jaroslava Nohavicu, Karla Plíhala, Vlastu Redla a Zdeňka Vřešťála. 

Úspěšný promotér zavzpomínal také na doby, kdy na jeho festivalu účinoval Jarek Nohavica: "Přišlo na něj 6 tisíc lidí, ale pískali na každého, kdo vystoupil před Nohavicou. Dnes už jsem pro něj malý partner, koncerty si produkuje sám, a dělá to dobře," prozradil Kopřiva.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.