×

Další video: „Jestli Škoda Auto u nás skončí, můžeme odstěhovat i celou Mladou Boleslav. ČT by měla vysílat seriál také s Vystrčilem. Pekarová už rozdává soudní verdikty.“ – Petr Holec

Countdown
Zrušit
×

„Nacházíme se na rozhraní. Za dobu našich životů se může civilizace zásadně proměnit.“ – říká egyptolog Miroslav Bárta.

Hrozí zánik naší civilizace? A proč? Jaké ponaučení bychom si měli vzít z historie? Nacházíme se skutečně na vrcholu, jak tvrdí respektovaný egyptolog a archeolog Miroslav Bárta, anebo bude ještě pokračovat další vývoj? Je Greta Thunberg představitelkou nového náboženství? Co by nás mohlo „spasit“?

„V dnešním světě je možné všechno. I věci, které jsme si dříve neuměli představit. Většina věcí, která se v posledních měsících v Británii říká, je vzápětí úplně jinak. Nejsem moc příznivce alarmujících zpráv a myslím si, že lidská mysl vždycky všechny problémy dokázala zvládnout.“ – uvádí egyptolog a archeolog Miroslav Bárta k zprávě z Velké Británie, že 25. prosince letošního roku zanikne svět.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Zatím, pokud víme, tak všechny civilizace, co byl svět světem, zanikly. To neznamená, že ti lidé v té civilizaci by byli vyhubeni anebo že by někam odešli, zmizeli, ale civilizace se vyvíjí v čase a může skokovým způsobem nabýt takových vlastností, že se de facto začne mluvit o jiné kultuře – o jiné civilizaci. Typicky staroegyptská civilizace. Ty chudáky staré Egypťany také nikdo nevymlátil, přišel jiný myšlenkový konstrukt. Kolaps civilizací znamená velikou a rychlou kulturní civilizační změnu. Civilizace se mění, až získají jinou formu.“ – dodává říká egyptolog a archeolog Miroslav Bárta.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

miroslav-bartaegiptologcivilizacekolaps-civilizaci
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.