×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"Myslím si, že Kaplického knihovna nebude... ale chtěl bych..." říká pražský radní Jan Wolf

Hostem pořadu X Talk byl Jan Wolf - radní hlavního města Prahy pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví a cestovní ruch.

“Současná kulturní koncepce je pětiletá a platí od roku 2017 do roku 2021. Stojí samozřejmě na penězích a na ideových směrech, kam by se pražská kultura měla vyvíjet. Chceme, aby se do Prahy začalo jezdit nejenom za památkami, ale když někdo přijede podruhé, aby měl i jiný důvod,” zmínil v úvodu Wolf.

Jedním ze zájmů, o které hlavní město usiluje, je získání smíchovské vily Bertramky od Mozartovy obce. “Bertramku jsme měli mít dávno. Ta usedlost měla dávno být města. Město by ji mělo provozovat a navázat na historii. Mozart je součástí našeho hlavního města a jeho historie, není to jen Stavovské divadlo. Byli bychom rádi, kdyby tam probíhaly koncerty, asi komorní díky velikosti, na druhou stranu se uvažuje o tom, že by tam mohlo být barokní venkovní divadlo. Bertramka by tak opět rozšířila centrum,” vysvětluje Wolf.

K tématu dlouhodobě plánované Národní knihovny, známé také jako “chobotnice” Jana Kaplického, říká: “Myslím, že Kaplického knihovna stát nebude a přitom jsem velký zastánce toho, aby stála. Musela by vzniknout nová soutěž, protože soud před třemi měsíci vynesl rozsudek, že Kaplického blob vyhrál neoprávněně. Ten projekt měl být umístěn na Letnou, dnes je vedle tunel Blanka. Nevím, jak by se to dalo vedle sebe vměstnat.”

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.