×

Další video: Tady všude seděl, hodina zpěvu a na toaletu k Čižínským

Countdown
Zrušit
×

„Me Too? Odporné. Trump mi je hodně sympatický. Otevřeně říká, co chce. Obama, to bylo o ‚hovnu’. Bush moc rozumu nepobral.“ – říká světově proslulý trumpetista Laco Déczi.


Kde se mu lépe hraje, v Americe, nebo v Čechách? Proč nemůže jazzový trumpetista Laco Déczi příliš poslouchat svoje nahrávky? Chce české publikum něco odlišného od amerického? Dá se zvyknout na emigraci? Jaké byly začátky?

Laco Déczi (původním jménem Ladislav Déči, *29. března 1938 ) je světově uznávaný americký jazzový trumpetista, hudební skladatel a malíř slovenského původu. V roce 1962 odešel z Bratislavy do Prahy, kde působil do emigrace v roce 1985. Od vstupu na profesionální hudební scénu před téměř šedesáti lety byl Laco Deczi jejím enfant terrible a punc výjimečnosti mu zůstal dodnes. 

„Když si poslechnu nějakou svoji nahrávku, když něco točíme, tak lituju, že jsem nedělal nějaké jiné zaměstnání. To je takový trik. To už jsem poučen. To se nesmí pak chodit po hraní poslouchat do režie, jelikož to se pak člověk nevyspí.“ – říká skromně Laco Déczi.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Publikum v Americe je podobné jako české. Jsou tam všelijací lidé, i blbý, ostatně jako tady. Buď lidé mají muziku rádi, nebo ne. V emigraci jsem nečekal, že se prosadím. Měl jsem trochu štěstí. Měl jsem dobrý začátek.“ – dodává Laco Déczi.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

laco-deczime-toodonald-trump
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.