×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"Macron je opravdu drzý. Ať si hledí svého..." říká předseda Svobodných Petr Mach

Hostem XTV byl Petr Mach, předseda Strany svobodných občanů a jednička její pražské kandidátky ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR 2017.

Šéf Strany svobodných občanů Petr Mach před několika dny rezignoval na post europoslance a v Evropském parlamentu tak končí. "To, že jsem se vzdal mandátu europoslance, abych vedl Svobodné s čistým štítem do voleb do Poslanecké sněmovny České republiky, by tomu mělo pomoci. Já tím chci zvýšit důvěryhodnost naší kandidatury," objasňuje Mach důvody svého rozhodnutí.

"Pevně věřím tomu, že se Svobodní do Poslanecké sněmovny dostanou. Riziko tu je, ale já ho chci nést spolu se svými voliči. Je to jako v minulosti, když králové hnali lidi do války, tak stáli v čele toho vojska," dodává.

Navzdory několikaletému působení v Evropském parlamentu jej považuje za zbytečnou instituci a v případě úspěchu Svobodných ve volbách by usiloval i o vystoupení z Evropské unie. "Chceme referendum a budeme doporučovat lidem, až to referendum bude, aby hlasovali pro nezávislou Českou republiku. Napsal jsem o tom celou knihu, ta se jmenuje Jak vystoupit z EU. Publikoval jsem ji, už když Svobodní vznikli v roce 2009. Je to solidní a čestné řešení, pakliže vidím, že euroskeptická část voličů nemá šanci prosadit své. Je tam jeden eurohujer vedle druhého," tvrdí Mach.

Mach se v rozhovoru nechvalně vyjádřil nejenom na adresu německé kancléřky Merkelové, ale také francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. "Pan prezident Macron se naváží do zemí  střední a východní Evropy, označuje je za nesolidární, protože si nechtějí solidárně brát migranty a označuje je za zrádce. To už je drzost. On by si měl hledět svého. Ať si hledí Francie a nenaváží se do Slováků, Poláků, Čechů, Maďarů. Silná slova říká úplně volně, je na místě říci, že je drzý. Polská premiérka to nazvala více diplomatickým způsobem. Řekla, že je nezkušený a věří, že se naučí, jak se má diplomaticky vyjadřovat."

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.