×

Další video: „Pirátské koketování s islámem je hrůza. BIS a tajné služby hrají vlastní politickou hru. Developer Arenberger do června nevydrží.“ – komentuje Petr Holec

Countdown
Zrušit
×

“Léčba pomocí plazmy funguje...” říká traumatolog MUDr. Pavel Holeka

„To, že do kolena dáme tekutinu, např. plazmu, tak koleno promažeme, další věcí je pak aktivní složka, která zkvalitňuje chrupavku a podporuje její neopotřebovávání. Zaměřujeme se na zlomeniny. Mikrotraumata se shromažďují v kloubech, tělo si je pamatuje,” říká traumatolog MUDr. Pavel Holeka. Tuto metodu využívá u různých onemocnění. Je lékař pardubických hokejistů.

„Lékař by měl vždycky zdraví chránit. Smíšená bojová umění jsou dynamicky se rozvíjející sport, mám pro něj pochopení. Hokejisté se nešetří, obrací se na mě, až když jim něco je. Jaromíra Jágra nemůžu hodnotit z pohledu medicíny, jeho chorobopis neznám, ale tělo je opotřebené. Hraje tam roli několik aspektů, životní styl, množství neléčených mikrotraumat,“ popisuje lékař. O zdravotní stav hokejistů pečuje a na veškeré domácí zápasy také jezdí.

Xaver Live ZDE

„Někteří své problémy spíše bagatelizují. Jsou to ale tvrdí chlapi. hokej není ke kloubům úplně šetrný. Klouby dostávají zabrat. Všude, kde sportovec přijde do kontaktu se soupeřem, nemůže ovlivnit svůj brzdný pohyb,“ říká Holeka. Při artroskopických vyšetřeních se sondou dokáže podívat na kyčel. Videozáznam z různých sond je možné na vyžádání i dostat domů.

„Za dvě až tři hodiny je pacient propuštěn. Nejčastější zákrok je artroskopie ramene, kolene a hlezna. Robota nepoužíváme, ale je to budoucnost. Při nahrazování kloubů můžeme vyrobit kloubu na míru, který odpovídá přesně stejnému typu kloubů?“ vysvětluje.

Jak se lečí klouby a svaly plazmou? Jak lékař vypomáhá bojovým sportovcům? Jaké metody lékař využívá? A jak by měli sportovci pečovat o své zdraví?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.