×

Další video: Protiputinovský bramborový salát, dezinformace VM a zase ženy v Barmě!

Countdown
Zrušit
×

„Komunismus byl špatný v tom, že tam byli stejní lidé, kteří jsou u moci dnes. Stát si měl zachovat doly, hutě a velké podniky.“ – říká zakladatel Holešovské výzvy Václav Princ.

„Komunismus byl špatný v tom, že tam byli stejní lidé, kteří jsou u moci dnes. Stát si měl zachovat doly, hutě a velké podniky.“ – říká zakladatel Holešovské výzvy Václav Princ.

Václav Princ je podnikatel s velkým přesahem do veřejného života, jelikož je jedním ze zakladatelů takzvané Holešovské výzvy. Proč o ní hovoří s jistým smutkem, co se přihodilo?

Holešovská výzva je dokument uveřejněný na přelomu zimy a jara 2012 ze strany řady občanských sdružení a iniciativ. Požaduje společenské a politické změny v Česku. Hlavním mluvčím výzvy byl Slávek Popelka. Okolo výzvy se postupně seskupila řada lidí, která na její podporu demonstrovala proti politické situaci v zemi v několika jejích větších městech. Kolem dokumentu se rozproudila debata jak ve společnosti, tak i na politické scéně. Požadovala mj. zastavení církevních restitucí, zastavení penzijní, sociální, zdravotnické a školské reformy. Holešovskou výzvu zkritizovala řada politiků.

„Holešovské výzvě se říkalo Holešovská z toho důvodu, že jsem na internetu diskutoval s panem Baťou, který bydlí v Holešově. A on mi jednou napsal: ‚A jak bys to udělal, aby to bylo lepší?‘ Nelíbilo se nám, jaký byl stav za vlády ODS, Petra Nečase. Tak jsem mu navrhl, že pojedu do Holešova. A dohodli jsme se na tom, že v Praze uděláme konferenci. Sjelo se dvě stě lidí z celé republiky.“ – popisuje počátky takzvané Holešovské výzvy podnikatel Václav Princ.

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

„Jenomže se k nám přidali lidé, kteří se chtěli zviditelnit. Neměli do té doby žádný úspěch. Překvapilo je, jaký měli zájem o myšlenky Holešovské výzvy sdělovací prostředky. Podle našeho názoru si měl stát zachovat doly, hutě, velké státní podniky. OKD nebo Poldi Kladno jsme zničili naprosto zbytečně. Líbila se mi myšlenky beztřídní společnosti. Komunismus byl špatný v tom, že tam byli stejní lidé, kteří jsou u moci dnes.“ – konstatuje podnikatel Václav Princ.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

holesovska-vyzvavaclav-princodskscmokdpoldi-kladnoreformastatpolitika
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.